Swatch kupuje značku Harry Winston za miliardu dolarů

Publikováno: 16.01.2013 01:48 | Jiří Hofbauer

Firma Swatch Group AG, největší výrobce švýcarských hodinek, se dohodla na koupi klenotnického giganta Harry Winston za cenu $ 1,000,000,000. Jedná se tak o nejluxusnější značku, kterou Swatch získá. Podle agentury Reuters se jedná o největší akvizici Swatch za několik posledních let.

Swatch Group, která se proslavila především díky barevným plastovým hodinkám, zaplatí za Harry Winston Diamond Corp. nejen $ 750,000,000 za převzetí podniku, který v současnosti zaměstnává 535 lidí, ale současně uhradí i veškeré jeho dluhy ve výši 250 milionů dolarů.

Toto sloučení je výhodné pro obě strany. Swatch tak bude moci lépe konkurovat značce Cie Financière Richemont SA Cartier na trhu se šperky a hodinkami. Swatch jako největší odběratel leštěných diamantů byl značně oslaben po ukončení spolupráce s Tiffany & Co (TIF) s kterým se v roce 2011 pustil do katastrofálního soudního sporu.

V nabídce Swatch vždy chyběly exkluzivní hodinky a firma Harry Winston je to co přesně zapadne do jejího portfolia,“ říká Rene Weber, analytik Bank Vontobel v Zurich.

Swatch má pod sebou celkem 18 značek, včetně Omega, Breguet, Blancpain, Jaquet Droz, Tissot či Longines.

Theme_web

Zdroj: danielmease.com


Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!