Syn Andrey Kalivodové se bude těšit i z hraček z kolekce Unicef

Publikováno: 02.11.2014 20:38 | Michaela Lejsková

Říjnové odpoledne přálo společenské události zvané „Profesní setkání“. V pořadí osmé se konalo v multifunkčním klubu Mecca, který nabízí celou řadu možností jak prostorových, tak i technických. Při této příležitosti měli hosté možnost zapojit se do programů, které prezentovaly některé neziskové organizace. Již opakovaně to byl Český výbor pro UNICEF v čele s Pavlou Gombou a Alešem Foltýnkem. Ti na svém stánku představili celou řadu možností, jak pomoci. Jednou z nich byla koupě ručně vyrobené panenky. Každá z nich znázorňuje skutečné dítě z rozvojové země, jež bude v rámci kampaně UNICEF očkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám, jakými jsou spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza a dětská obrna. Kdokoliv si panenku zakoupil, obdržel i její rodný list, na němž je uveden autor panenky.

Ke své panence tak přišla i operní pěvkyně Andrea Kalivodová. „Když jsem dorazila do klubu Mecca, kde se setkání pořádalo, moje panenka už byla prodaná. Mohla jsem ji vidět už jen na fotce. Sice mě to mrzelo, ale větší radost jsem měla z toho, že našla majitele. Ten tak dal šanci jednomu dalšímu dítěti, jež může být chráněno očkováním,“ objasňuje Andrea, která přišla ve velmi pokročilém stádiu těhotenství, ale zároveň se znatelně vynikající náladou i kondicí. Umělkyně tak alespoň zakoupila pro svého syna Adriana, který se narodil v pátek 31. října, hračku z kolekce Unicef.

Foto Lenka Zackova08

Radek Koch a Andrea Kalivodová

„Panenka měla úspěch bezesporu díky krásné róbě vyrobené z látek, jež mi ze své dílny v Brně věnovala společně s velkým množstvím nádherných krajek módní návrhářka Gábina Páralová, která mi s realizací adopčních panenek pomáhá již druhým rokem,“ dodává autorka adopční panenky Michaela Lejsková, jež sama během profesního setkání vystřídala čtvery šaty z dílny návrhářky Aleny Wilson.

10670025_10152569392624342_1343897258484632983_n

Adoptivní panenka pro Unicef

V rámci projektu byl také podpořen Český národní registr dárců dřeně – zastoupený ředitelem Danielem Pagáčem, Nadační fond Ivana Hlinky – zastoupený generálním sekretářem Českého svazu ledního hokeje Martinem Urbanem a hokejistou Jiřím Šlégrem, kteří zde nahradili Liběnu Hlinkovou. Ta se nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit, ale určitým způsobem na akci byla – jako adoptivní panenka pro UNICEF. Přítomna byla i Oblastní charita Hodonín – zastoupená ředitelem Václavem Salajkou a Ludmilou Malou.

Foto Feli268

Zleva Daniel Pagáč, Aleš Foltýnek, Václav Salajka, Radek Koch, Michaela Lejsková, Jiří Šlégr a Martin Urban

Představitelé neziskových organizací prezentovali svou činnost a bylo zjevné, že propojení více těchto sdružení vede ke vzájemné podpoře. 

Milým poukázáním na aktivní činnost bylo předání dárků v podobě dortů a perníků, a to konkrétně k výročí 20 let ve vedení Oblastní charity Hodonín Václavu Salajkovi. K jubilejním 50 tisícům dárců v Českém národním registru dárců dřeně Danielu Pagáčovi. Z rukou pořadatelky převzali pozornost hokejista Jiří Šlégr a generální sekretář Českého svazu hokeje Martin Urban, kteří vzpomenuli deset let od smrti Ivana Hlinky. UNICEF má aktuálně 25 let od úmluvy o právech dítěte. Dárek dostal také spolumajitel klubu Mecca Radek Koch, který převzal štafetu vedení klubu, který slaví letos 16 let. Dárky věnovali Karlova pekárna a Perník Janoš z Pardubic.

Hosté měli možnost aktivně se zapojit do finanční podpory či přihlásit jako dobrovolníci nebo dárci kostní dřeně.

Foto Lukas Hanusek164

Andrea Kalivodová a Daniel Pagáč

Společenská událost se konala za podpory Aurum Clinic, Mecca Club Prague, Czech Masters European Tour, Sisel Kaffé, muzikálu Antoinetta královna Francie, Karlovy pekárny, Orange Production, cateringu Jana Paukerta, květinářství Papavera, módní návrhářky Aleny Wilson, Vinařství Chateau Lednice a vlasové kosmetiky Aloxxi.

Foto a zdroj: www.ibestof.cz

Foto Feli308

Jan Přeučil

Foto Feli271

Václav Salajka

Foto Feli101

Eva Hrušková, Jan Přeučil a Ivana Němečková

Foto Feli001

Dobrovolníci pro Unicef
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!