Tablet Ainol Novo 7 VENUS v ČR

Publikováno: 28.01.2013 13:44 | Petr Hájek

V českých luzích a hájích je k mání další zajímavý a stylový tablet, jenž právě oznámila společnost Satomar. Ta se rozhodla rozšířit nabídku LCD tabletů Ainol o model VENUS, který nabízí slušný výkon díky čtyřjádrovému procesoru, nemluvě o další příjemné výbavě.

2013-01-28-1

Zdroj: Satomar

LCD tablet Ainol Novo 7 VENUS je prvním tabletem Ainolu, který českým uživatelům nabídne čtyřjádrový procesor, který se doposud objevoval jen u několika málo konkurenčních přístrojů. Právě Ainol Novo 7 VENUS obsahuje procesor ATM7029 z rodiny Cortex A9. Díky vysokému výkonu tedy nepředstavují pro tablet žádný problém ani ty nejmodernější hry nebo přehrávání jakýchkoliv video-souborů.

2013-01-28-1

Zdroj: Satomar

Ainol Novo 7 VENUS je vybaven 7" IPS displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Displej nabízí velmi slušné pozorovací úhly + skvělou čitelnost, nakonec, technologie nám již dnes přece jen už dost pokročily. Díky přítomnosti HDMI konektoru lze tablet velmi jednoduše propojit s televizí a sledovat videa nebo hry ve Full HD rozlišení na větší obrazovce. Interní flash-paměť s kapacitou 16 GB lze velmi jednoduše rozšířit přídavnou MicroSD kartou o dalších až 32 GB. Pro systém je pak vyhrazena RAM o kapacitě 1 GB.

2013-01-28-1

Zdroj: Satomar

Ainol Novo 7 VENUS se do prodeje dostává s operačním systémem Android 4.1 Jelly Bean. Komunikaci zajišťuje Wi-Fi, nicméně k tabletu můžete připojit i externí 3G modem. Díky přední (0,3 Mpix) a zadní (2 Mpix) videokameře si samozřejmě můžete užít i videokonferencí a fotek. Akumulátor má kapacitu 4 000 mAh a je schopný vydržet přibližně 8 hodin při hraní 3D her, 15 hodin při poslechu hudby či zhruba 8 hodin surfování na internetu.

2013-01-28-1

Zdroj: Satomar

Tablet je dodáván v kompletní české lokalizaci a jak je u Androidů zvykem, i s přístupem do obchodu Google Play. Jeho doporučená MOC včetně DPH a všech zákonných poplatků je u modelu VENUS 4 490,- Kč. Komu by se nelíbila standardní černá a bílá, může sáhnout i po dalších, jasnějších odstínech - modré, žluté a růžovofialové.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!