Tablet Aocos PX102 Humming Bird 2

Publikováno: 29.11.2012 14:00 | Petr Hájek

Známé zařízení Asus Transformer skutečně nastavilo vysokou laťku v oblasti konvertibilních tabletů. Jeho nemalá cena ovšem jistě zajistila, že se nedostal do rukou řady z těch milovníků gadgetů, kteří po něm někdy zatoužili. Není to ale jistě konec světa, jelikož tabletů je dnes na trhu snad více jak typů triček.

1

Zdroj: Aocos

Při ceně pouhých 200 USD by jeden očekával, že bude mít čínská tabletová novinka Aocos PX102 Humming Bird 2 nějaký zřejmý háček v parametrech nebo designu, vše ale vypadá jaksi podezřele solidně. Po vzoru modelu Asus Transformer, také Aocos PX102 má 10,1" úhlopříčku displeje s rozlišením 1280 x 800 pixelů.

Procesor sestavy pochází od Rockwellu a jde u dual-core s taktem 1,6 GHz a architekturou Cortex-A9. O grafiku se stará akcelerátor Mali-400, jenž si poradí se specifikací OpenGL ES 2.0. Zákazník zde najde rovněž celkem 1 GB RAM a 16 GB flashe pro uložení dat, multimédií, nebo čeho vlastně budete chtít. 16 GB není málo, ale komu by to připadalo přece jen omezující, klidně může použít microSD karty k rozšíření kapacity.

Novinka má profil tenký pouze 9,6 mm, široký 176 mm a dlouhý 257 mm a poskytuje jediný USB 2.0 port, dále Micro USB a HDMI + 3,5 mm výstupy. Ona odpojitelná klávesnička je dobíjecí a připojuje se skrze Bluetooth. Operační systém řady Android je tu ve verzi 4.1.1. Samozřejmě zde naleznete i Wi-Fi (vše až po specifikaci "n") a 3G modul.

Za 200 USD je zde nicméně pořád několik míst, kde se evidentně šetřilo a digitální fotoaparáty/videokamery byly zřejmě jedním z nich - rozlišení 0,3 Mpix vepředu a 2 Mpix vzadu jistě mluví za vše. A ještě si povězme kapacitu akumulátoru: 2000 mAh, což také není upřímně žádný trhák. Kdo ale chce levnou alternativu k modelu Asus Transformer, má s tímto kouskem jistě slušnou možnost.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!