Tablet Archos 80 Xenon

Publikováno: 17.05.2013 12:35 | Petr Hájek

I když většina lidí zná pouze ty nejvíce diskutované, focené a prestižní modely, pravda je taková, že majoritní podíl příjmů skoro každé firmy dnes pochází z levných a budgetových modelů, jakým je kupříkladu třeba i vzápětí představený Archos 80 Xenon.

Když se naposledy hovořilo o společnosti Archos, bylo to v souvislosti s uvedením linie tabletů Platinum, v jejímž rámci byly uvedeny veskrze promyšlené a výhodné modely ARCHOS 80 Platinum, ARCHOS 97 Platinum a ARCHOS 116 Platinum. Tentokrát se ale odebereme do vod výrazně lacinějších.

Ačkoliv je dnes popsaný model zřetelně budgetového rázu, na 3G a Wi-Fi naštěstí nerezignoval ani on, což je velmi dobře, jelikož jinak by to byla od Archosu samozřejmě jasná technická sebevražda.

Přístroj pohání Android 4.1 (též znám jako Jelly Bean) a dále tu máme 1,2 GHz Snapdragon S4 quad-core CPU a 8" IPS 1024 × 768 displej (tak akorát na 720p video). Paměti RAM tu najde zákazník 1 GB a flashe pro data 4 GB.

Aparáty tu jsou dva: zadní s rozlišením 2 Mpix a přední (patrně s 0,3 Mpix). Výbavu pak uzavírá MicroSD slot, již zmíněný 3G / Wi-Fi modul a informace o tloušťce přesně 11,3 mm a váze 440 g.

Model bude k mání od letošního června. A kolik bude Archos 80 Xenon vlastně stát? Rovných 200 USD.

2

Zdroj: Achos

3

Zdroj: Archos

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!