Tablet Samsung ATIV Q

Publikováno: 24.06.2013 12:42 | Petr Hájek

Zřejmě každý řeší při vybírání nového tabletu velké dilema v podobě zvolení ideálního operačního systému. Asi si říkáte, že Android má svoje přednosti, stejně jako Windows 8, takže, jak z toho ven, když si nemůžete vybrat? Je to jednoduché, prostě si pořiďte dnešní tablet, jenž umí obojí najednou.

ATIV Q _hybrid copy

Zdroj: Samsung

Samsung před necelým týdnem uvedl devět mobilních novinek (smartphony, tablety, chytrá kamera, ...), ale tím nejslibnějším kouskem ze sady je od něj určitě 13,3" convertible-tablet ATIV Q, jenž běží kromě Andriod Jelly Bean i na Windows 8.

Duální OS možná trochu zmate amatéry, ovšem o to více jistě potěší zkušenější. Vlastně má svoje výhody i pro ty největší amatéry a hráče - není nad to, dát si v práci hned po Solitéru ve Windows 8 Angry Birds pod Androidem...

Na novinku ale určitě nesmíme pohlížet jako na nějakého exotického mutanta, ale spíše jako na přístroj, který řeší největší problém Windows 8 - je to samozřejmě proti Androidu stále relativní nedostatek aplikací v AppShopu.

Když k tomu připočteme i fakt, že ATIV Q se dá snadno zkonvertovat klávesničkou z mini-tabletu na notebook, je jasné, že Samsung tentokrát trefil opravdu do černého - je jedno, z jakého úhlu se na něj díváte, pořízení dvojice samostatných zařízení by bylo pořád dražší, nežli jediné.

Model má dotekový displej rozlišení 3 200 x1 800 pixelů, pohání jej Intel Core i5, má 128 GB flashe a váží necelých 1,5 kg. A co vydrží, říkáte si? Okolo devíti hodin za běžné práce.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!