Tablet Sony Xperia Tablet Z

Publikováno: 22.01.2013 13:59 | Petr Hájek

O naši přízeň se dnes bude ucházet jeden velmi zajímavý tablet, který má v rukávu ukrytých několik opravdu vysokých karet: tak třeba, nevadí mu nějaké to ošplouchnutí na plovárně nebo na pláží a je tenčí, nežli Apple iPad mini.

2013-01-22-1

Zdroj: Dvice

Na dnešní rok si Sony nachystala skutečně mocného bijce, který ji bude zastupovat v letošním klání toho nejlepšího ze světa mobilní techniky. Sony Xperia Tablet Z je vším, čím si jen můžete přát, aby takový tablet byl: je stylový, super-tenký a když jej někde polijete třeba pivem, ani si toho nevšimne.

Sony Xperia Tablet Z bude nejštíhlejší tablet světa. To je fakt, který můžeme dokonce i doložit jasnými čísly. Tento 10" kousek totiž bude mít záložkovitý profil tenký jen 6,9 mm! S podobně tenkou postavou se dá očekávat, že na skvělé hodnotě bude i váha a odhadli byste to zcela správně - jeho sotva 495 gramů je taktéž rekordní hodnota nalézající se dokonce i pod hmotností třeba takového 7,9" Apple iPadu mini.

To, že je zařízení Sony Xperia Tablet Z takový střízlík, ovšem určitě neznamená, že rezignovalo na parametry, jenž budou taktéž špičkové: Android 4.1.2 Jelly Bean, 10,1" displej s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, 1,5 GHz quad-core procesor, 2 GB RAM, 32 GB interní flashe, 6000 mAh akumulátor, microSD slot, 8,1 Mpix zadní + 2,2 Mpix přední aparát. Sony Xperia Tablet Z samozřejmě nemůže chybět ani plná sada dnes obvyklých portů a komplet sbírka bezdrátů - 4G LTE, NFC a Bluetooth 4.0.

Sony Xperia Tablet Z slibuje přežít až půl hodiny metr pod vodou a samozřejmě nechybí mu ani zvýšená odolnost proti prachu. Společnost Sony se chystá tablet nabízet v černé i bílé, ovšem prozatím ještě neoznámila, kdy přesně začne s prodejem, ani to, kolik novinka bude stát. Počítáme však, že se na akci Mobile World Conference (Barcelona) chystané na příští měsíc leccos ohledně těchto věcí vyjasní.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!