Tablety Toshiba Excite Pro, Excite Write a Excite Pure

Publikováno: 04.06.2013 14:30 | Petr Hájek

Společnost Toshiba uvedla hned tři stylové tablety najednou, takže opět se před námi rýsuje další osudová volba a rozhodování, jak si mezi nimi vybrat ten nejpohlednější a nejvybavenější. Pro začátek dodejme, že všechny spojuje Android 4.2 Jelly Bean.

Toshiba Excite Pro

Vybavenější model vás plánuje oslovit 10,1" PixelPure displejem s rozlišením 2560 x 1600 pixelů (300 PPI), procesorem NVIDIA Tegra 4, 2 GB RAM, 32 GB flashe, microSD slotem, 8 Mpix aparátem, repro Harman Kardon + audio od DTS Premium Voice Pro, no a nechybí ani micro HDMI a micro USB.

toshiba-excite-pro-press-image-1

Zdroj: Toshiba

toshiba-excite-pro-press-image-4

Zdroj: Toshiba

Toshiba Excite Write

Model z opět vyšší třídy - je pořád dost podobný verzi Pro (i zde totiž najdete shodný displej, RAM, systém, hardware atd. atd.), ale s jednou zásadní inovací: je tu i psací náčiní Toshiba TruPen i s příslušnou aplikací TruNote. Je zřejmé, že z modelu Write budou nadšeni hlavně ti, co chtějí na tabletu psát a kreslit.

toshiba-excite-write-press-image-3

Zdroj: Toshiba

toshiba-excite-write-press-image-2

Zdroj: Toshiba

toshiba-excite-write-press-image-5

Zdroj: Toshiba

Toshiba Excite Pure

Toto bude budgetová verze, nepochybně nejlevnější, ale s o to méně věcmi ve výbavě: 10,1" AutoBrite displej rozlišení 1280 x 800 pixelů, Tegra 3 procesor, pouze 1 GB RAM a toliko 16 GB flashe, i kamera / aparát má jen 3 Mpix. Ohledně audia je tu výhradně stereo s DTS Premium Voice Pro.

toshiba-excite-pure-press-image-1

Zdroj: Toshiba

toshiba-excite-pure-press-image-4

Zdroj: Toshiba

toshiba-excite-pure-press-image-5

Zdroj: Toshiba

Tak, to bychom měli stránku hardwarovou a nyní je konečně čas, vrhnout se na tu stylovou. Prakticky u všech modelů z trojice je zřejmé, že Toshiba vsadila na široké okraje naznačující, že se zařízení bude dobře držet, na druhou stranu pozor na to, jelikož nemusí pak sedět do všech typů obalů, které by člověk popřípadě kupoval. Vždy tedy raději pouzdro na konkrétní typ, nežli obecné.

Věcí druhou, kterou bohužel nemůžeme ověřit a jen se tedy dohadujeme, je pak to, že displeje jsou vyvedené v lesku a nikoliv matu, jako některé notebooky a LCD panely. To by značilo sice vyšší kontrast mimo přímé světlo, ale zase na slunci i mnohem více odlesků.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!