Jedinečný koncert Talichova kvarteta

Publikováno: 29.03.2013 16:26 | Jiří Hofbauer

Talichovo kvarteto připomene 16. dubna 2013 v pražském Clam-Gallasově paláci, svým jediným hudebním vystoupením v České republice, 130. výročí narození vlastence, propagátora české hudby, tvůrce světové prestiže České filharmonie a Národního divadla, dirigenta Václava Talicha.

2

Čeští fanoušci klasické hudby se mohou těšit na vyšlechtěný zvuk smyčcových kvartet Leoše Janáčka, Maurice Ravela nebo Antonína Dvořáka v podání pokračovatelů slavné české hudební tradice Talichova kvarteta. V čele tohoto předního hudebního tělesa stojí Jan Talich, synovec slavného dirigenta.

Událost připomene odkaz Václava Talicha a světově známou tradici českých hudebních kvartet. Program akce připomene charakteristickými smyčcovými kvartety Leoše Janáčka, Maurice Ravela a Antonína Dvořáka osobnost Václava Talicha, ale také význam a rozsah současného předního českého hudebního tělesa Talichova kvarteta a samotnou tradici českých hudebních kvartet ve světě.

Součástí programu bude doprovodná, komentovaná přednáška o fenoménu Stradivari, mistra houslaře Ivana Švýcarského, člena Kruhu umělců houslařů a experta Státní sbírky hudebních nástrojů při Národním muzeu, ze které mají protagonisté Talichova kvarteta hudební nástroje zapůjčeny. Například houslista Jan Talich má v držení propůjčené housle Stradivari ze státní sbírky v odhadované hodnotě téměř 100 milionů korun, které jsou svého druhu jediné v České republice.

Slavnostní událost je pořádána členy Talichova kvarteta a příznivců spolku podporujících současnou a klasickou kulturu, neziskové organizace Societatis Artists. Záštitu nad celou událostí převzal Magistrát hlavního města Prahy. Akce je pořádána pro 150 osob z řad odborné hudební i širší veřejnosti. Vstupenky na koncert, který se koná 16. dubna 2013 v 19:30 hod v pražském Clam-Gallasově paláci, lze zakoupit v prodejní síti Ticketportal za 600 CZK.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!