Tax The Rich 100 aneb legendy v akci

Publikováno: 17.11.2013 14:36 | Jakub Matulík

V nedávné době se na Youtube kanálu TaxTheRich100 objevil nový počin, který na sebe strhl pozornost a znovu připomněl všechna dosavadní videa.

Tax The Rich je poměrně známá skupinka milovníků aut, která natáčí legendární a velice drahá auta v situacích, do kterých by jste si kolikrát nevzali ani vlastní oktávku. Když se na světě objevilo první video, které nahrála tato partička, zanechala ve spoustě automobilových nadšenců rozporuplné pocity.

Video začínalo celkem hezky, krásný Rolls Royce Phantom stojící v dešti na zelené trávě. Pokračovalo to romantickou projížďkou, leč mírně rychlejší jízdou po okresní silničce za zvuků klavírního koncertu. Kdo by čekal co bude následovat dál. Tóny klavíru pokračují a tato luxusní limuzína jede po rozmočeném poli v rychlém driftu. Od kol odlétávají hromady bahna a je patrné, že řidič si rallye jízdu v 2tunové limuzíně evidentně užívá.

Pak po delší odmlce přišel další počin od této partičky. Tentokrát se jednalo o skvostné a nesmírně vzácné Ferrari Enzo, se kterým se jezdilo jak s opravdovým WRC speciálem. Na Youtube ale najdete řadu dalších skvostných videí. Například Formule 1 převlečená do auta na běžné používání (ano, myslím tím Ferrari F50) nebo driftovaní v neskutečném a jedinečném Jaguaru XJ220.

A co se objevilo v posledním videu? Skvostné Ferrari 288 GTO, se kterým se opět jak už je ve videích Tax The Rich zvykem nejedná v rukavičkách, ale snaží se z něj dostat maximum. Na konci videa s 288 GTO je ještě krátký záběr na Ferrari F40. Lze tedy očekávat, že nás čeká video s touto ikonou supersportovních vozů.

A teď otázka – co si myslíte o tomto projektu? Není to zbytečné ničení těchto unikátních vozů? Nebo si naopak myslíte, že se konečně našel někdo, kdo využívá potenciál těchto vozů? Osobně vidím raději tyto skvostné a unikátní auta v akci, pro kterou byli více méně stvořeny než se dívat na videa, kde je jejich vlastníci vytáhnou jednou za rok na krásnou rovnou cestu či ještě hůř do města kde s nimi pózují.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!