5" displej pro mobily...

Publikováno: 28.05.2012 14:49 | Petr Hájek

...firmy LG nabídne při pouhých 5" úhlopříčky plné HD rozlišení!

2012-05-28-1

Novinka je založena na technologii AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) a dle společnosti LG nabízí vysokou přesnost barev, široké viditelné úhly, stabilní obraz a svižnou odezvu. Suma sumárum, ideál pro mobilní nasazení podle všeho...

Ačkoliv iPhone 4/4S Retina není displejem určeným pro chytré telefony s největší hustotou pixelů, docela určitě je to právě on, kdo šílenství okolo kapesních displejů vysokých rozlišení odstartoval. Od té doby se nám totiž snaží výrobci smartphonů i displejů namačkat do pár palců kapesních zobrazovačů čím dál více pixelů.

Mimochodem, další verze iPhonu má údajně nabídnout větší 4" displej s rozlišením 640 x 1136 pixelů. Nicméně to není nic ověřeného, ani jistého. Naopak novinka od LG je hmatatelná a s rekordními parametry k tomu - 1920 x 1080 dává při 5" úhlopříčky dokonalých 440 PPI.

Poměr stran displeje je samozřejmě osvědčených 16:9. A teď ty špatné zprávy - displej bude uveden do praxe až ve druhé polovině letošního roku, takže kdo jej bude chtít hned vidět naživo, bude muset vyrazit na akci SID 2012 Display Week v Bostonu, jenž zahajuje provoz od 4. června.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!