5 důvodů, proč na herní konzoli Nintendo 3DS zapomenout

Publikováno: 25.01.2011 14:47 | Petr Hájek

Ačkoliv by se mohla nová herní konzole s 3D obrazem zdát jako nedokonalejší nákup v přilehlém vesmíru, není to s jejími přednostmi zdaleka jednostranné - zápory má totiž taky a není jich právě málo...

 

2011-01-25-1

 

1. Konzole je příliš drahá


Původní Nintendo DS stálo 150 USD, DSi 170 USD, DSi XL 190 USD, 3DS přijde na 250 USD. Tím to ale nekončí. Tato cena platí pouze pro USA, v Evropě bude konzole ještě asi o 2 tisíce Kč dražší.

2. Hry jsou příliš drahé


Jestliže jste si snad mysleli, že když už je drahá konzole, budou levné aspoň hry, pak jde o omyl: hra by měla stát dle cen na Amazonu asi 40-50 USD za kus. Předpokládáme, že Evropa si i ohledně her opět projde speciální vysokohorskou přirážkou.

3. Příšerná výdrž


Zatímco Nitendo DS Lite mělo skvělou výdrž (běžně nad 10 h), 3DS vydrží sotva 3-5 h aktivního hraní. To znamená, že při letu do Japonska na dovolenou trvajícím 16 h nevydrží ani polovinu doby.

4. Stylový nestyl


Dle osob, které měly to štěstí a držely konzoli v ruce, prý není ani ze stylového hlediska příliš o co stát. Profil připomínající cihlu, stejně jako odkryté porty v zadní části budí spíše dojem testovacího prototypu.

5. Co na to oči?


Konzole se ještě ani neobjevila na trhu a Nintendo již v médiích varuje, že 3D režim by mohl poškodit vývoj očí u příliš mladých dětí.

Závěr


Máte chuť na skutečně kvalitní mobilní hry za rozumnou cenu? Pak abyste snad radši zůstali u Nintenda DS Lite za poloviční cenu...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!