5 důvodů, proč si pořídit herní konzoli Nintendo 3DS

Publikováno: 23.01.2011 16:10 | Petr Hájek

Jako každá věc, i nová herní mobilní konzole firmy Nintendo má své světlé a tmavé stránky, které si dnes způli zmíníme, abyste si sami mohli udělat před nákupem vlastní názor, zda ano či ne.

 

2011-01-23-1

 

1. Zvládne 3D i bez brýlí

Silným trumfem konzole je ten fakt, že 3D výstup na displeji nepotřebuje žádné brýle. Je to skutečný unikát doposud neviděný. Oproti minulé verzi je to zkrátka radikální zlepšení tradičního displeje. 3D se dá samozřejmě vypnout a proměnit opět na klasické 2D.

2. Už se peče spousta novinek

Jestli něco zabilo řadu herních konzolí tak nedostatek kvalitních her. Jak se ovšem zdá, to by neměl být případ Nintenda 3DS. Nový software by se měl objevovat takřka neustále s tím, že jen mezi letošním březnem a červnem se objeví 30 novinek.

3. Friend Code se zadá pouze jednou

Jestliže jste chtěli na minulých verzích hrát online, u každé hry jste stále znovu a znovu museli zadávat 12 míst dlouhé heslo. Nyní jej zadáte v nastaveních zkrátka jednou a je hotovo.

4. Game Boy a Game Boy Color zdarma v ceně

Nintendo se rozhodlo u novinky zpřístupnit díky funkci Virtual Console i staré dobré handheldy Game Boy a Game Boy Color. Zahrát si tím pádem budete moci i velmi staré oblíbené tituly z těchto platforem.

5. Plné senzorů

Nové 3DS má nejen akcelerometr a gyroskop, ale také pedometr (krokoměr). Tato sada dává tvůrcům her velkou svobodu při tvorbě nových titulů, které je budou využívat.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!