Beretta BU-9 Nano: Stylová kamarádka do nepohody

Publikováno: 15.09.2011 13:56 | Petr Hájek

Firma Beretta, známý to výrobce zbraní, nedávno zařadila mezi své produkty i jednu velmi povedenou, která jistě nadchne znalce drsné zbraňové stylovosti.

 

2011-09-15-1
 

 

Samonabíjecí pistole Beretta BU-9 Nano je tzv. mikro-kompaktní pistole určená k nošení. To napovídá, že nejde o žádný sportovní speciál, kde je vše podřízeno pohodlí, ale naopak - u nošeného miniaturního modelu se očekává hlavně bezpečné ovládání, dále nízká váha, malé, ale stále rozumně ovladatelné rozměry a v neposlední řadě i slušná obranná funkce. Přirozeně jsou tu i další důležité věci, ale ty hlavní řečené jsou skutečně klíčové.

Novinku jde „tunit" dalšími gripy pro lepší úchop, což je zde úkol stejně snadný, jako rozborka pistole. Pro skryté nošení je zbraň vybavená velmi dobře: délka 14,3 cm, výška 10,59 cm a tloušťka 2,29 cm jsou jistě rozměry přijatelné i pro ty nejnáročnější. Mířidla jsou zde snížená, 3bodová a mají záměrnou délky 12,5 cm. Hlaveň má délku 3,07" a jako použitou ráži zde najdete pouze 9 mm Luger.

 

2011-09-15-1
 

 

Novinka je vyrobena ze směsi Technopolymeru a nerezové ocele. Závěr je z ocele specifikace 4140 a přestříknut Pronoxem. Kapacita dělá 6 + 1 náboj a cena 475 USD. Váha dosahuje 501 gramů, což je ve srovnání s plnohodnotnými pistolemi sice pěkné, ovšem s ultra-kompakty až tak ne, jelikož řada z nich atakuje hranice mnohem nižší.

K dalším světlým parametrům a stránkám pistole je určitě nutno přiřadit ještě oboustranné vypuštění zásobníku, zaměnitelná mířidla, snadnou rozboru/sborku a fakt, že tu je i vypouštěč úderníku. Mířidla jsou stavitelná, takže zájemci případně mohou dle libosti korigovat záměrný bod. Někoho by zřejmě mohlo zajímat i to, že zásobník je kovový a ne plastový.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!