Brammo Empulse...

Publikováno: 21.07.2010 10:07 | Petr Hájek ... aneb elektrická motorka, které vytáhne i 150 km/h.

 

Na elektrická vozidla se dívá spousta lidí skrze prsty. Mezi těmi nejčastějšími anti-argumenty se objevuje zejména „velká cena", „není to kde nabíjet", ale také „elektrické věci dlouho nevydrží " a „jsou pomalé". S prvními argumenty zatím moc polemizovat nemůžeme, ovšem ten poslední dnes představená elektrická motorka hravě rozežene!

 

 

Empulse pochází ze stejné stáje jako výrobek Brammo Enertia, který byl na trhu minulý rok. Na tom bylo zábavné jezdit, byl líbivě zpracován, ale jeho výkon měl zkrátka blíže k průměrnému skútru než ke sportovnímu speciálu. Motorka též dosahovala jen maximální rychlosti kolem 100 km/h.

 

 

Tvůrci elektrických zařízení mají tendence tvořit je ve stylu značně futuristickém, až přeplácaném, což naštěstí není případ Empulse, který má tradičnější křivky, takže by si je jeden klidně spletl s benzínovou motorkou. Dle osob, které měly možnost si s Empulse trochu pohrát, připomíná nejvíc křížence Ducati Streetfighter, MV Augusta Brutale a 2005 Triumph Speed Triple. Motor je zde mimochodem chlazený vodou.

 

 

Celkem se budou nabízet 3 verze: 6.0, 8.0 a 10.0. Pokud si říkáte, co tato podivná čísla znamenají, tak když je vynásobíte deseti, získáte dojezd dotyčného modelu v mílích. Tedy 60, 80 a 100. Cena se bude pohybovat od 9 995 USD, přes 11 995 USD, až po 13 995 USD. Motorka se začne prodávat až příští rok, takže zatím máte na rozmýšlení spoustu času...

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!