Breitling představuje Montbrillant 01 LIMITED

Publikováno: 29.01.2011 10:54 | Michal Novák

Breitling, synonymum luxusních hodinek, začíná psát novou historii chronografu Montbrilliant. Tyto hodinky byly vybaveny vykonným strojkem Caliber 01, který byl vyvinut ve švýcarských dílnách Breitling. Nová limitovaná série hodinek Montbrillant 01 je předurčena najít si své místo na stylovém a úspěšném zápěstí.

Breitling Montbrillant 01 LIMITED

Vzhled hodinek inspirovaný v 40. a 50 letech. Chronograf Montrbillant byl pojmenován po budově na Montbrillant Street, ve výších La Chaux-de-Fonds, které byly sídlem dílen Breitling v letech 1892 - 1979. Zde byly také vyrobeny první palubní hodinky Breitling a Breitling tak získal svůj status oficiálního světového dodavatele pro aviatiku. 

Breitling Montbrillant 01 LIMITED

Dnes se jméno Montbrillant spojuje s dalším mílníkem v historii značky s okřídleným B tím, že uvnitř precizního kovového těla tiká Breitling Caliber 01. Nejspolehlivější a nejefektivnější samonatahovací hodinový strojek. 

Breitling Montbrillant 01 LIMITED

V limitované edici Montbrillant Caliber 01 je 2000 ocelových a 200 kusů provedených v červeném zlatě s unikátním číslem vyraženým na 9 hodinách.  Jemný ciferník, elegantní ručičky, úchvatně transparentní safírové sklo a 18K zlaté okřídlené B tvoří úchvatný celek hodný pozornosti, který ovšem oblékne jen vybraná skupina uživatelů. Tento kousek by rozhodně neměl uniknout sběratelům, protože zachycuje významný krok v dějinách značky. Cenu se nám v současné chvíli nepodařilo bohužel zjistit. 

Breitling Montbrillant 01 LIMITED
Breitling Montbrillant 01 LIMITEDPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!