Budík pro příjemné probouzení každý den

Sleeptracker Elite Mens
07.04.2010 21:51 | PR

V dnešním hektickém životě je strašně těžké zajistit si dostatek pravidelného spánku. Často musíme kvůli zaměstnání cestovat, čímž je nás spánkový rytmus ještě více nabouráván. Dlouhé řízení auta do noci, dlouhé cestování autobusem, společenské akce trvající do ranních hodin. Takovou spánkovou deprivaci naše tělo špatně snáší a nejspíše si na ni nikdy nezvykne. Člověk se pak probouzí nevyspalý, se špatnou náladou a bez energie do dalšího pracovního dne. Kdyby se k tomu ještě přidalo létání letadlem a časový posun, tak by to bylo již dlouhodobě neudržitelné.

Jak si tedy zajistit dobré spaní?

Už od roku 1937 víme, že při spaní procházíme pěti různými fázemi spánku, které se v průběhu noci opakují ve stále kratších a kratších intervalech. Nejznámější z nich je fáze REM, kdy dochází k zvýšené mozkové aktivitě a rychlému pohybu očí. Během nočního spánku se tedy střídají období toho nejhlubšího spánku a období, kdy jsme téměř bdělí.

Asi nemusím zdůrazňovat, že pro lidské tělo je nejvhodnější probouzet se ve fázi lehkého spánku, kdy jsme již téměř vzhůru. Opačná situace vede k velice nepříjemnému vstávání, které všichni známe. Většina lidí si však nemůže dovolit vstávat až podle toho, kdy se sami probudí. A po pravdě, spát příliš dlouho také není zdravé.

Znalost fází spánku umožnila vyvinout jedinečný budík Sleeptracker v podobě náramkových hodinek. Sleeptracker je schopný pomocí vestavěného senzoru rozpoznat, kterou spánkovou fází procházíte. Díky této vlastnosti a Vámi nastavenému orientačnímu času probuzení, Vás lehce vzbudí přesně v ten moment, kdy pro Vás bude vstávání nejsnazší.

Hodinky Sleeptracker Vám dokonce umožňují zpětně analyzovat průběh předchozí noci. Ze zaznamenaných dat můžete zjistit jak kvalitní je Váš spánek a jaký vliv na něj mají další faktory jako je například alkohol, kouření nebo cvičení pozdě večer.

Více se hodinkách Sleeptracker dozvíte na webu www.sleeptracker.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!