Celsius LeDIX Eternel

2011-12-27-1
27.12.2011 14:56 | Petr Hájek

Osobám dbalým sledování novinek z mobilní branže a styloých podivností najednou jistě neušel před lety mobilní telefon Celsius XVII křížící v sobě to nejlepší z mechaniky, mobilů, i stylu najednou. Nyní zde máme jeho nástupce. 

2011-12-27-1

 

I když, nástupce... Přesnější by bylo snad "pokračovatele linie", jelikož firma stojící za produkty oznámila, že vyvinula speciální edici tohoto zařízení. Mechanický hodinko-mobil LeDIX Eternel staví na originalitě svého předchůdce a bohužel i jeho ceně... Základní vizáž je na první pohled stejná, jaká nám již byla předložena. Jde o to nicméně, že nová verze přidává k tomu osvědčenému více diamantů a titanu.

Tělo je opět pokryto oním typickým povrchem tak běžným u produktů této značky. Jde o černý PVD nanesený na titanový základ a určitě není nutno přespříliš rozmazávat, že je vše provedeno s naprostým, ba až maniakálním, smyslem pro detail. Pokud jde o diamanty, tak těch zde najdeme 85 karátů, aneb v kusech 308 přesně. Z gadgetu příznivce mechanoidních záležitostí se tak stává věcička hodná přímo královské ruky.

 

2011-12-27-1
 

 

Pohyblivý vnitřek je díky průhlednému víku plně na očích, takže vždy a za všech situací vidíte, jak se vám to uvnitř vašeho geniálního hodinko-mobilu vše krásně hýbe. Tělo je kromě titanu také vyvedeno z bílého zlata, umně tepaného a nešetřilo se na něm ani uvnitř. Všechny namáhané a pohyblivé části, ale budou na 100 % právě z titanu. Na tvorbě vší této parády se podílelo 35 umělců, kteří nespali mnoho nocí, aby vzniklo toto unikátní dílo.

Pokud jde o technickou stránku věci, tak jistými inovacemi zde prý prošlo i spojení elektroniky a pohyblivých věcí: hodinko-mobil má vydržet 100 hodin na jedno mechanické "nabití". Mobil váží trochu více, nežli je zvykem u plastové moderny, 245 gramů není málo, na druhou stranu, pokud uvážíme, co že to má člověk před sebou, nechce se mu naopak ani věřit, že to je tak málo. Jestliže chcete někoho podarovat modelem Celsius LeDIX Eternel, budete si muset nachystat 271 700 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!