Celsius X-VI-II: Mechanický mobil pro maximální styl

2010-03-20-1
20.03.2010 12:59 | Petr Hájek

Dnes máme zajímavý tip pro všechny, kterým připadá zajímavá idea kompletně mechanického mobilního telefonu ve stylu steam-punk.

 

 


Když se zeptáte pár náhodných kolemjdoucích, co že je to vlastně ten mobilní telefon, patrně se po zprůměrování výsledků dozvíte něco v tom smyslu, že jde o elektronické zařízení schopné volat a nabízet další služby okolo. To je sice pravda, ovšem ne tak docela - dnešní kousek je totiž mobil čistě a jen mechanický!

 

 


O přístroji je prozatím známo jen něco málo fám, úžasných obrázků a údajů, které jsou jedním slovem neuvěřitelné. A když už tak přišla řeč na neuvěřitelné věci - cena se má pohybovat kolem 300 000 USD za kus, takže dilema, zda pořídit spíše luxusní rodinný dům či tohoto krasavce, bude řádným oříškem.

 

 


Jak se sami můžete přesvědčit, tělo zařízení je maximálně průhledné, aby se jeho majitel mohl kochat vší tou mechanickou nádherou v pohybu. Nabízí se ovšem otázka, jak úspěšně se firma poprala s mechanizací a napájením, tvůrci totiž hrdě tvrdí něco v tom smyslu, že speciální mikromechanismy fungují již po otevření "véčka" do aktivního tvaru. Hodinky natahované kineticky tu již máme, tak když už přijde na věc, proč ne i mobilní telefon?

 

 


I když nám prozatím není jasné, jak bude zvládnutá hovorová část (o té textové raději ani nemluvě), jedno je jisté již teď - firma by si rozhodně nevystačila za tuto cenu jen s hodinkami ve tvaru mobilu, takže minimálně volání by snad fungovat mělo. Tuto teorii mimochodem potvrzuje i ten fakt, že na jednom z náhledů je vidět běžný displej. Prozatím tu ale ještě pořád máme více otázek, nežli odpovědí. Takže opět nezbývá než počkat na první zkušenosti. Ale elegán to zase je, ne že ne... !

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!