Chladící polštář pro pohodlný spánek

Publikováno: 26.08.2011 13:50 | Petr Hájek

Patrně to znáte poslední dny sami až příliš dobře - pokoušíte se usnout, je hrozné horko, takže se snažíte, abyste měli hlavu na co nejchladnější části polštáře. Existuje ale také elegantnější řešení.

 

2011-08-26-1
 

 

Novinka nese jméno PolarPillow a jde o polštář, který se bude hodit všem, kdo mají rádi svůj polštář pořádně chladný. Dosud jednomu nezbývalo, nežli obracet polštář vždy po pár minutách, popřípadě si jej hodit na chvilku do ledničky. PolarPillow vám ale poskytne jak příjemný chlad, tak i pohodlí bez neustálého obracení.

Jestliže jste na poli tzv. samo-chladících se polštářů nováčkem, pak vám to jistě ani nepřipadne, ale velkou výhodou PolarPillow je to, že se s ním nemusí absolutně nic dělat - žádné zapojování do zásuvky, žádné dodávání vody nebo podobné činnosti. PolarPillow mimochodem není právě lehký polštář - nic pro polštářové bitvy s jeho téměř 6 kilogramy.

 

2011-08-26-1
 

 

PolarPillow obsahuje speciální chladící endotermický gel, který využívá přirozené teploty okolí k odvádění a rozptýlení tělního tepla. Gel zkrátka odebere vaše teplo a díky tomu ochladí navíc polštář. O gel jako takový se nemusíte bát - je součástí jiné vrstvy, nežli té měkké polštářovité a nehrozí jeho vytečení.

Chladivý polštář PolarPillow uvedete do provozního stavu velmi prostě - vezmete jej, zastrčíte do povlečení a lehnete si na něj hlavou. Jen si dejte pozor, aby modrá strana směřovala nahoru. První vjem chladu trvá zhruba nějakých 10 vteřin, jelikož se reakce teprve začíná rozjíždět. Polštář vydrží chladit asi tak 2 hodiny (přesněji do té doby, nežli se srovná jeho teplota s pokojovou) a poté je nutno zvednout hlavu asi na 15-20 minut, aby se mohl cyklus případně opakovat.

PolarPillow stojí 99 USD a k mání je online.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!