Dům na moři

Publikováno: 24.05.2011 08:56 | Patrik Svatoš

Máte rádi pobyty u moře? A co takhle přímo na moři mít vlastní dům? V dnešní době nic nereálného! Finská firma Marina Housing, spadající pod kolosální společnost s názvem Marinetek, která se stará arabským šejkům o jejich umělé ostrovy.

Dům na moři

Dům si můžete pořídit za základní cenu, která činí 5 milionů euro (cca 125 milionu korun). A co že si všechno za tyto peníze můžete dopřát?

Vraťme se zpět do školních let. Archimédův zákon. Vzpomínáte? „Těleso ponořené do kapaliny je nadnášeno vahou kapaliny tělesem vytlačené.“ Ano, tak nějak to bylo.

Hlavní část konstrukce je železobetonový ponton, který využívá výše zmíněný zákon. Betonový skelet má voděodolnou impregnaci, z důvodu mořské, slané a agresivní vody. Použitá ocel je především galvanizovaná a nerezová. Velký důraz byl kladen především na ekologičnost této konstrukce, která prošla všemožnými náročnými testy a díky tomu může kotvit na kterékoliv vodní hladině. Konstrukce je stavěna tak, aby po dobu několika desítek let odolala velkému náporu ledových ker. Říkáte si, jak je zajištěno, když si půjdete po náročném dni odpočinout, že se neocitnete na druhé straně oceánu? Naprosto jednoduše. Starají se o to speciální ocelová lana, které využívají hydrauliku. Domeček odolá i přílivu a odlivu, díky inteligentnímu povolování, popřípadě napínaní lana podle potřeby. Maximální hloubka ukotvení lana je 60m z důvodu bezpečnosti.

Ostatní nadstandardní věci, jako bazén, vlastní park, bar atd. se odvíjí od vašich finančních možností. Fantazií se meze nekladou, podmínky jsou jako na souši, jen si buďte jisti, že vše náležitě zaplatíte.

Pokud vás tento dům zaujal, tak si připravte minimální 5 milionů euro, což je základní cena. Ovšem při štědřejší peněžence si můžete odečíst plat vašeho zahradníka, díky unikátnímu systému zavlažovaní, pomocí filtrované a odsolované mořské vody.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!