E-čtečka v ceně jediné knihy

Publikováno: 11.10.2012 13:23 | Petr Hájek

Číst texty v dnešní digitální době na zařízení s LCD panelem není zrovna ideální - nakonec, znáte to sami, když se někde venku za slunečného dne podíváte na svůj smartphone. Samé odlesky a číst se na tom rozumně prakticky nedá.

2012-10-11-1

Zdroj: Dvice

E-Ink papír na to jde zcela jinak. Staví na tom, že drtivá většina lidí si nečte ve tmě, ale naopak za světla, takže sice nemá podsvícení jako LCD panely, zato je ale na text pod běžným světlem naprosto dokonalou volbou - moderní čtečky nerozeznáte, co do kontrastu, od běžných novin. E-čtečky, jak se daná zařízení nazývají, ale až dosud nebyly právě levnou záležitostí. To se ale dnes změnilo.

Za předpokladu, že ještě pořád váháte, zda si pořídit e-čtečku nebo raději pár knih obyčejných, jistě vás potěší informace, že model Beagle Txtr stojí zhruba totéž, co jedna brožovaná kniha. A to je výborná cena. Zvlášť u zařízení, kde se předpokládá, že bude trpět živly, i na veřejnosti. Když vám někdo vezme knihu za pár stovek, jistě to také nesete snáze, nežli když vám ukradnou VIP encyklopedii v řádu tisíců.

Kolik tedy zařízení přesně stojí? Pouhých 13 USD. Za tuto cenu sice jeden naoko nemůže očekávat tuny super vlastností (3G, Wi-Fi, dotekový displej, ... ), přesto jich tu ale je dost na to, aby e-čtečka zvládla svoji funkci nejdůležitější - tedy čtení. Je zde 5" displej, 4 GB flashe na literaturu a Bluetooth, takže ani bezdrátové připojení ke světu okolo není problém.

Asi si říkáte, jak je možné, že je něco tak levné, když jen samotný li-ion akumulátor je často i dražší, nežli cena celého zařízení? I toto bylo autory vyřešeno alternativně - napájení je zde realizováno AA články, což můžete vidět jako výhodu nebo nevýhodu, záleží na úhlu pohledu. Nemusíte tím pádem řešit nabíječku, prostě jen někde pořídíte dvojici AAček (podle všeho klidně i nabíjecích) do kufru/batohu navíc.

Přístroj se vejde přesně do větší kapsy u kalhot, takže si na něj nesednete ani náhodou. Prodávat se bude v několika příjemných stylových barvách, z nichž si vyberou zástupci obou pohlaví.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!