Electrolux Mobile Kitchen: Notebook nebo přenosný sporák? Obojí!

Publikováno: 13.09.2011 13:55 | Petr Hájek

Firma Electrolux se rozhodla představit neobvyklý koncept kuchyňského zařízení, jenž v sobě kombinuje hned 3 nečekané věci najednou, v praxi obvykle přísně samostatné.

 

2011-09-13-1
 

 

Jednak to je prkýnko (krájení na noteboocích dnes zřejmě provozuje málokdo...), dále notebook s dotekovým displejem a nečekanou trojhlavou sestavu uzavírá regulérní a fungující hi-tech plotna. Vše v barvě, jako si zákazník jednou bude přát. Ne snad, že by mu ta aktuální neslušela...

 

2011-09-13-1
 

 

Dle Eletroluxu je jeho cílem zajistit, aby budoucnost vaření byla zábavná, mobilní, i interaktivní najednou (to hlavně díky tisícům online receptů dostupných na domácím webu Electroluxu, kde si můžete o jejich přípravě shlédnout třeba také různá videa). Plotna pojme standardně věci do 10". Při šikovném natočení ale jistě i něco většího.

 

2011-09-13-1
 

 

Notebook kombinovaný s plotnou slibuje dále Wi-Fi modul, Bluetooth, přístup do mobilní sítě a nechybí ani kamera. Nabízí se otázka, jak kvalitně se podaří Electroluxu u něčeho podobného odizolovat plotnu od zbytku notebooku, jelikož jestliže technika nemá něco ráda, tak je to právě těsnost zajišťující obvykle nepříjemné přehřívání přístroje. No a když k tomu přidáme ještě plotnu, není o čem mluvit.

 

2011-09-13-1
 

 

Ostatně, ono je úplně jedno, nakolik podivný se tento koncept zdá a že ještě ani není známo, jak se popere s vysokými teplotami, prskáním na displej nebo výdrží akumulátoru. Electrolux určitě zasluhuje uznání minimálně za to, že ho vůbec napadlo takto podivné věci zkombinovat. Musíme ale sami uznat, že představa práce na internetu, během níž bychom si opekli jeden rychlý burger, je velmi velmi lákavá... !

 

2011-09-13-1
 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!