Electrolux Mobile Kitchen: Notebook nebo přenosný sporák? Obojí!

Publikováno: 13.09.2011 13:55 | Petr Hájek

Firma Electrolux se rozhodla představit neobvyklý koncept kuchyňského zařízení, jenž v sobě kombinuje hned 3 nečekané věci najednou, v praxi obvykle přísně samostatné.

 

2011-09-13-1
 

 

Jednak to je prkýnko (krájení na noteboocích dnes zřejmě provozuje málokdo...), dále notebook s dotekovým displejem a nečekanou trojhlavou sestavu uzavírá regulérní a fungující hi-tech plotna. Vše v barvě, jako si zákazník jednou bude přát. Ne snad, že by mu ta aktuální neslušela...

 

2011-09-13-1
 

 

Dle Eletroluxu je jeho cílem zajistit, aby budoucnost vaření byla zábavná, mobilní, i interaktivní najednou (to hlavně díky tisícům online receptů dostupných na domácím webu Electroluxu, kde si můžete o jejich přípravě shlédnout třeba také různá videa). Plotna pojme standardně věci do 10". Při šikovném natočení ale jistě i něco většího.

 

2011-09-13-1
 

 

Notebook kombinovaný s plotnou slibuje dále Wi-Fi modul, Bluetooth, přístup do mobilní sítě a nechybí ani kamera. Nabízí se otázka, jak kvalitně se podaří Electroluxu u něčeho podobného odizolovat plotnu od zbytku notebooku, jelikož jestliže technika nemá něco ráda, tak je to právě těsnost zajišťující obvykle nepříjemné přehřívání přístroje. No a když k tomu přidáme ještě plotnu, není o čem mluvit.

 

2011-09-13-1
 

 

Ostatně, ono je úplně jedno, nakolik podivný se tento koncept zdá a že ještě ani není známo, jak se popere s vysokými teplotami, prskáním na displej nebo výdrží akumulátoru. Electrolux určitě zasluhuje uznání minimálně za to, že ho vůbec napadlo takto podivné věci zkombinovat. Musíme ale sami uznat, že představa práce na internetu, během níž bychom si opekli jeden rychlý burger, je velmi velmi lákavá... !

 

2011-09-13-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!