FlapFlap°10 aneb stylová vznášející se lampa

Publikováno: 18.02.2011 17:39 | Petr Hájek

Běžná výbava bytu je obvykle natolik neutrální, že si jí člověk často ani nevšimne - když ovšem tradiční chování předmětů narušíte jedním skutečně originálním prvkem, pak se vaše domácnost rázem stane ryzím unikátem.

 

2011-02-18-1

 

Lampa FlapFlap°10 je podivná hned z několika důvodů, jako by už její samotný název naznačoval, že je unikátní a něčím podivná. A nutno dodat, že by to byl odhad správný - FlapFlap°10 září mezi nábytkem jako skutečný unikát, jelikož díky promyšlené konstrukci naoko popírá vše, co víte o gravitaci.

 

2011-02-18-1

 

Lampa se tváří, jako že se vznáší ve vzduchu, je ale samozřejmě opřena o drát přivádějící energii. Vysvětlení si ovšem můžete nechat pro sebe, nakonec lidé mají rádi tajemno a záhady. Rozhodně bychom se divili, kdyby první reakce vašich známých nebyla: "Honzo, lítá ti tu lampa!"

2011-02-18-1

 

Za novinkou stojí designér a technik Constantin Wortmann, který první verzi lampy vyrobil již někdy v roce 2000. V rámci desátého výročí nápadu vyprodukoval i speciální "10th" edici, která se opravdu povedla - nakonec posuďte ze snímků sami...

2011-02-18-1

 

Lampa používá k osvětlení LED diod, popřípadě dnes populárních spořivých zářivek. Cena bohužel nebyla oznámena, takže případným zájemcům nezbude, nežli se pokusit doptat na autora skrze internet.

 

2011-02-18-1

 

Hodnocení článku:Komentáře

Malý výběr z japonského streetstylu Malý výběr z japonského streetstylu Tokyo je zajímavým místem z mnoha důvodů a jedním z nich pochopitelně je i stylovost. Nachází se zde totiž na jedné straně směs... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!