Fujifilm XF1: Luxusní kožené tělo v akci

Publikováno: 17.09.2012 12:15 | Petr Hájek

Nový digitální kompakt od firmy Fujifilm jménem XF1 má všechny předpoklady pro solidní úspěch. Stylové křivky, prvotřídní světelnost, parádní parametry a rozumnou cenu. Podívejme se mu tedy dnes na zoubek...

 

2012-09-17-1

Zdroj: Engadget.com 

 

Jak se sluší na zařízení určené primárně pro zachycování okamžiků okolo nás, Fujifilm XF1 nabízí skutečně nečekaně dobrou optiku. Má světelnost F1,8-F4,9, což je poměrně solidní kus. Většinou jsme se totiž donedávna setkávali s čísly běžně i o 1-2 EV horšími.

Novinka disponuje 4x optickým zoomem, 2/3" 12megapixelovým EXR CMOS senzorem a celkem trojicí typů designu: kůže je zde sice syntetická, zase vás ale může hřát, že si ji smíte zvolit ze tří odstínů - černá, rudá a klasická kůže. Všechny verze se začnou prodávat v říjnu 2012.

Optika nabízí přepočtový rozsah 25-100 mm, tedy si na své přijdou v základu spíše krajinkáři. Firma se navíc dušuje, že díky nové technologii HT-EBC (High-Transmittance EBC), jíž jsou vybaveny všechny čočky (7 členů v 6 skupinách) se dramaticky redukují odlesky. A nechybí tu ani optická stabilizace.

Příznivci makra si vyfotí své cíle již od 3 cm dále. Aparát se však může pochlubit i rychlou odezvou: start proběhne za 0,55 sekundy, fokus trvá pouze 0,16 vteřiny a minimální doba mezi snímky je pouze 0,8 sekundy. Samozřejmostí je i HD video.

Novinka toho nabízí ještě mnoho, takže už jen telegraficky: plný manuál, ISO 100-12800, lepení panoramat, všelijaké efekty, RAW konvertor, pár retro-pouzder a výdrž 300 snímků na jedno nabití akumulátorů. Přístroj se bude prodávat od října 2012 za 500 USD.

Hodnocení článku:Komentáře

Kompletní transplantace obličeje? Možné! Říká MUDr. Bohdan Pomahač Kompletní transplantace obličeje? Možné! Říká MUDr. Bohdan Pomahač MUDr. Bohdan Pomahač stojí u zrodu rekonstrukční plastické chirurgie. Patří k lidem, kteří pokládají základy a rozvíjejí tento,... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!