Fujitsu Lifebook X2: netbook nebo mobil?

Publikováno: 02.05.2011 15:54 | Petr Hájek

Snili jste někdy o zařízení, které svému majiteli zároveň poslouží jako větší smartphone nebo miniaturní netbook? S Fujitsu Lifebook X2 by se to mohlo brzy stát realitou... !

2011-05-02-1

 

Co technický svět světem stojí, svádějí nositelé nejrůznějších udělátek, gadgetů a mobilních přístrojů vnitřní boj v podobě jedno velké dilematu: totiž zda dávat u mobilních zařízení přednost malé velikosti (pohodlněji se přenáší, déle vydrží, ...) nebo praktičnosti (lépe se ovládá, rozumně se na větší klávesničce píše, ...).

Prozatím jsou asi nejlepší kombinací mezi pohodlím stolního desktopového PC a přenosného kapesního počítače (v podobě malého kapesního PDA) notebooky a netbooky, které jsou o to praktičtější, jelikož se skládají na polovinu.

Jistou chytrou hlavu u Fujitsu nicméně napadlo, když už člověk jednou skládá nějaké zařízení, tak proč se zastavit hned u jediného přeložení? A tak nějak se zrodil i neobvyklý koncept jménem Fujitsu Lifebook X2.

Řada podobných prototypů a návrhů mívá často prvky, které je evidentně řadí do rubriky sci-fi, ovšem na X2 je pěkné to, že působí velmi realisticky a co je lepší - realizovatelně! Snad jen s tím hladkým a bezešvým složením displeje do dvojitého stavu by mohl být trochu problém - řekněte sami, čemu byste dali přednost: raději rušivou čáru v půli obrazovky nebo kapku větší netbook, který namísto kapsy u saka budete nosit v tašce nebo kufříku (jež navíc už stejně nosíte kvůli dalším věcem)? Pokud by ovšem tvůrci použili některý z moderních ohebných displejů typu AMOLED, pak se určitě máme na co těšit... Netbook rozměrů smartphonu si svoje zákazníky jistě najde.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!