Funkčnost a elegance - Gigabyte uvádí nové notebooky

Publikováno: 08.09.2010 16:55 | Michal Novák

Společnost Gigabyte nedávno uvedla na trh modely notebooků, které si zaslouží pozornost.

Ultratenký elegán Gigabyte M1305

 

Zatím neokoukaným konceptem je Gigabyte M1305. Ultratenký 13,3” notebook s dokovací stanicí, která poskytuje notebooku plnohodnotnou grafickou kartu nVidia GT220, z něj dělá plnohodnotný stolní počítač. Dokovací stanice mění lehký přenosný netbook na výkonnou stolní stanici s možností připojení mnoha periferií. Grafická karta dokovací stanice je natolik výkonná, že nemá problém s přehráváním filmů ve fullHD rozlišení a zvládá současné hry, pokud tedy nepotřebujete nutně táhnout detaily na maximum. Ke stanici se dají připojit až 2 externí monitory pro pohodlnější práci a lepší zážitek z hraní her.

Notebook M1305 je vybaven snímačem otisku prstů a systémem pro rozpoznávání obličeje pro zajištění maximální bezpečnosti dat.

Další zajímavostí je vyjímatelná CD/DVD mechanika, která se dá nahradit přídavnou baterií. Tuto úpravu jistě ocení každý, kdo více cestuje. Přídavná baterie prodlouží dobu, po kterou je notebook k dispozici až o 5 hodin. Opravdovou techickou lahůdkou je pak možnost zjištění stavu baterie i u vyplého notebooku. Stačí jen podržet pravé tlačítko touchpadu a notebooku zahlásí aktuální stav baterie. Takže už žádná nepříjemná překvapení na jednáních.

Gigabyte směle označuje celý tento koncept jako booktop – kombinaci notebooku a desktopového počítače.


Manažerská stylovka Gigabyte i1320

Stylový manažerský notebook s uhlopříčkou 13,3“ je navržen tak, aby byl velmi pevný a energeticky nenáročný. Hodí se tak na delší služební cesty vlakem nebo letadem. Decentní a elegantně kovový vzhled notebooku rozhodně dokáže zaujmout na první pohled.

Notebook také disponuje ochranou proti odcizení a poškození dat při neopatrné manipulaci. I přes malý rozměr si i1320 nezadá ani s většími kolegy a poskytuje velký multimediální výkon, který oceníte především při relaxaci u dobrého filmu.


Oba notebooky mohou být doplněny 3G/HSDPA modulem pro připojení k Internetu.

Společnost Gigabyte si také uvědomuje naši stále vyšší potřebu mít počítač stále k dispozici. Proto jsou všechny notebooky Gigabyte v případě závady opraveny do 5 pracovních dní i bez rozšiřování záruk.

Hodnocení článku:Komentáře

Sony chystá na rok 2011 plnohodnotný 3D notebook Sony chystá na rok 2011 plnohodnotný 3D notebook Pod pojmem 3D se až donedávna obvykle ze strany výrobce rozumělo, že dotyčný přístroj obsahuje kvalitní 3D akcelerátor, Sony tím... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!