Funkčnost a elegance - Gigabyte uvádí nové notebooky

Publikováno: 08.09.2010 16:55 | Michal Novák

Společnost Gigabyte nedávno uvedla na trh modely notebooků, které si zaslouží pozornost.

Ultratenký elegán Gigabyte M1305

 

Zatím neokoukaným konceptem je Gigabyte M1305. Ultratenký 13,3” notebook s dokovací stanicí, která poskytuje notebooku plnohodnotnou grafickou kartu nVidia GT220, z něj dělá plnohodnotný stolní počítač. Dokovací stanice mění lehký přenosný netbook na výkonnou stolní stanici s možností připojení mnoha periferií. Grafická karta dokovací stanice je natolik výkonná, že nemá problém s přehráváním filmů ve fullHD rozlišení a zvládá současné hry, pokud tedy nepotřebujete nutně táhnout detaily na maximum. Ke stanici se dají připojit až 2 externí monitory pro pohodlnější práci a lepší zážitek z hraní her.

Notebook M1305 je vybaven snímačem otisku prstů a systémem pro rozpoznávání obličeje pro zajištění maximální bezpečnosti dat.

Další zajímavostí je vyjímatelná CD/DVD mechanika, která se dá nahradit přídavnou baterií. Tuto úpravu jistě ocení každý, kdo více cestuje. Přídavná baterie prodlouží dobu, po kterou je notebook k dispozici až o 5 hodin. Opravdovou techickou lahůdkou je pak možnost zjištění stavu baterie i u vyplého notebooku. Stačí jen podržet pravé tlačítko touchpadu a notebooku zahlásí aktuální stav baterie. Takže už žádná nepříjemná překvapení na jednáních.

Gigabyte směle označuje celý tento koncept jako booktop – kombinaci notebooku a desktopového počítače.


Manažerská stylovka Gigabyte i1320

Stylový manažerský notebook s uhlopříčkou 13,3“ je navržen tak, aby byl velmi pevný a energeticky nenáročný. Hodí se tak na delší služební cesty vlakem nebo letadem. Decentní a elegantně kovový vzhled notebooku rozhodně dokáže zaujmout na první pohled.

Notebook také disponuje ochranou proti odcizení a poškození dat při neopatrné manipulaci. I přes malý rozměr si i1320 nezadá ani s většími kolegy a poskytuje velký multimediální výkon, který oceníte především při relaxaci u dobrého filmu.


Oba notebooky mohou být doplněny 3G/HSDPA modulem pro připojení k Internetu.

Společnost Gigabyte si také uvědomuje naši stále vyšší potřebu mít počítač stále k dispozici. Proto jsou všechny notebooky Gigabyte v případě závady opraveny do 5 pracovních dní i bez rozšiřování záruk.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!