Google Chromebook: Zalíbí se právě vám?

Publikováno: 16.06.2011 11:53 | Petr Hájek
Již určitě znáte netbooky, notebooky a laptopy. Ovšem víte, co umí takový Chromebook?
2011-06-16-1
 
Google Chromebook je své nejhlubší podstatě netbook odřený na kost takovým způsobem, že počítá pouze s online prací. Vydržte, ještě neodcházejte. I když to vypadá, že zde uživatel pouze tratí, je tu i světlá stránka věci. Chromebook má totiž v záloze hned celou sadu trumfů!
2011-06-16-1
 

Tak předně. Štve vás, jak dlouho se nahrává OS ve vašem standardním zařízení? Google Chromebook to zvládne za 8 vteřin... Rověž jeho uspání a obnovení práce je okamžité. Jakožto zařízení běžící na Google Chrome OS obsahuje Chromebook také samozřejmě podporu pro nejnovější webové standardy včetně Flashe, HTML5 apod.
2011-06-16-1
 

Google s trochou nadsázky tvrdí, že jak půjde čas, bude se vaše zkušenost s Google Chromebookem jen a jen zlepšovat. Možná je v těchto slovech špetka chvástavosti, ovšem mít OS, který se sám zcela automaticky aktualizuje novými funkcemi, nepotřebuje výdaje na antivir, zálohy, ani šifrování + nijak uživatele neotravuje, je skutečně praktické - nakonec, většina z nás potřebuje sednout a začít pracovat/bavit se a nikoliv řešit, proč pod novým Service Packem přestal fungovat nějaký program...
2011-06-16-1
 

Google Chromebook je vždy připojené zařízení: což je i jeho potenciální slabina. Zkrátka se nepočítá s prací offline. Novinka obsahuje 3G i Wi-Fi moduly. Jelikož se aplikace pokaždé nahrávají z cloudu (rozuměj ze sítě), znamená to, že vždy máte poslední a aktualizovaný program. 
2011-06-16-1
 
Ačkoliv to není všeobecně příliš známo, prakticky ke každé aplikaci dnes seženete její online alternativu: k Office-like balíku, k programátorskému prostředí, nemluvě o grafických aplikacích či editorech fotek. Také příznivci online videa, flashových a browserových her typu těch z Facebooku obecně nesáhnou s podobným zařízením vedle. A když už přijde na věc - ona to bude za těch 380-500 USD i moc pěkná a stylová hračka... 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!