Gresso Extreme X3: Stylová odolnost nebo odolná stylovost?

Publikováno: 19.08.2011 13:49 | Petr Hájek

Tak či onak, Gresso Extreme X3 je ten typ mobilního telefonu, který si nechá od svého majitele líbit prakticky libovolně hrubé zacházení.

 

2011-08-19-1
 

 

Člověk nemusí mít na svoji elektroniku nijak extrémní nároky, aby ocenil trošku odolnosti proti živlům. Můžete být často opatrní jak chcete a zničí ji i zcela nečekané věci - kolegova káva opustí svoje obvyklé umístění v hrnku a skončí na zánovním tabletu, jinde zase necháte mobil chvíli v mlze a je po něm. A to už vůbec nemluvíme o vypadnutí mobilu při raftingu někam do potoka.

Nejprve k parametrům novinky. Přístroj nabízí FM tuner, Bluetooth 2.0, dále baterku, micro-USB port, triband GSM/GPRS/EDGE 900/1800/1900 a 16hlasou polyfonii. A teď k tomu nejzajímavějšímu - proklamované odolnosti proti přírodě a všemožným vnějším přírodním vlivům. Stylové stránka věci určitě není nic pro masy, na každý pád si své příznivce ale určitě najde.

Zařízení splňuje certifikát IP67, což mu zajišťuje řadu pozoruhodných rekordů: nevadí mu ani hodina 5 metrů hluboko pod vodní hladinou, je tedy zřejmé, že nějaké ošplouchnutí, které by pro většinu jeho neobrněných digitálních bratrů místním středoevropským deštíkem bylo fatální, vidí jako vysloveně ani nestojící za řeč.

Nic se nestane ani tehdy, když vám přístroj spadne na beton ze 7 metrů. Pokud máte strach, že byste si jej nedejbože mohli rozsednout, pak ani ten zde mít určitě nemusíte - přístroj snese bez jakékoliv změny na tvaru až 1 tunu zátěže. Model rovněž na jedničku pracuje v libovolném rozpětí teplot od -15 do +60.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!