Hands-free zavazadlo

Publikováno: 09.10.2012 12:46 | Petr Hájek

Cestovatelé se mohou brzy těšit na zavazadlo, jenž je bude samo automaticky doprovázet po okolí. 

 

2012-10-09-1

Zdroj: Dvice 

 

Ctitelé Terryho Pratchetta a jeho Zeměplochy mají již dávno jasno, pro nás ostatní to přirozeně bude ryzí novinka. O co tedy kráčí - a to prosíme doslova? 

Osoby, jenž mají ve zvyku cestovat spíše s plnýma rukama, určitě nejsou samy, jenž ocení podobný typ zavazadla. Prostě si kráčíte, kam chcete a tento kufřík jde za vámi jako poslušný pes. A jak věc funguje? Kufr obsahuje přijímač Hop, jenž komunikuje s vaším smartphonem a ten se již postará o to, aby zavazadlo rolovalo pěkně vedle vás.

Hop je navržen tak, aby majitele následoval v konstantní vzdálenosti. Když ale dojde k oné nepříjemné situaci, že se kufr ztratí nebo se nedostane přes nějakou překážku, prostě vám rozvibruje mobil a vy máte hned jasno, že se pro něj máte vrátit a spasit jej z nějaké situace.

Novinka prozatím existuje pouze ve stádiu prototypu, když se ale najde zájemce o produkci, autoři se tomu prý určitě bránit nebudou.

Jako nápad je to rozhodně na jedničku, ale má to vše dle našeho názoru stále minimálně dva obří problémy. Předně, chtělo by to něco na ochranu majetku, řekněme 200 000 V v obalu, jelikož volný kufr působí na jisté typy lidí jako magnet a ve druhé řadě to je problematika rychlostní: občas každý cestovatel musí dohnat ten či onen typ přepravy, takže zmeškat týdenní výlet někam jen proto, že se kufr pohybuje tempem šneka by bylo opravdu o nervy.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!