Harris RF-3590: Tablet v první linii

Publikováno: 05.03.2012 14:37 | Petr Hájek

Boj a bojiště obecně není obvykle místo a situace, kde si šťastný majitel nového digitálního miláčka představuje svého zánovního mazlíka. I taková je ale dnešní doba.

 

2012-03-05-1

 

Proč jsou tablety v první linii vojáky vůbec používány? Jelikož jde o dokonale přenosná zařízení poskytující tolik cenné informace i komunikaci tehdy, když na vteřinách závisí četné životy. A jak se dá očekávat při válení se v kdejaké slotě a za všech počasí, je jasné, že podobní lidé nemohou dostat tablety obyčejné, jaké typicky skončí někde v kufříku a na stole v kavárně.

Drsné a obrněněné tablety nejsou nic nového, ale doposud jsme se s nimi setkávali prakticky výhradně v nevojenském prostředí - to jsou všechny ty konstrukční a stavební práce, zkoumání v terénu za každého počasí atd. Model Harris RF-3590 je ale v tomto unikát. Jde o vůbec první Android OS tablet (operační systém z řady Honeycomb), jenž byl specificky navržen a plánován primárně do bojových zón.

 

2012-03-05-1

 

Novinka má velmi decentní parametry: displej rozlišení 1024 x 600 pixelů a k tomu dual-core procesor tepající na 1,5 GHz. Zajímavý je přístroj také tím, že disponuje ne hned jedním, ale rovnou dvěma digitálními fotoaparáty/videokamerami. A pozor, stejně vysokého rozlišení (tedy 2 x 8 Mpix), nikoliv jednou s vyšším a jednu s nižším pro videotelefonii. Je tomu tak proto, aby osoba na druhé straně snadno získala přehled o situaci okolo.

Vojáci mají informace aktualizované online, takže hned, jakmile se objeví nějaký nepřítel u jedné jednotky, ví o jeho poloze hned všichni ostatní a mohou podle situace patřičně zareagovat - zařídit krycí palbu apod. K tomu všemu tablety také získávají informace z dalších okolních zdrojů - videokamer okolo, družic a všeho dalšího, co je právě armádě k dispozici. Tablet má úhlopříčku 7” a prý ideálně padne do průměrné lidské ruky. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!