Hodinky ArtyA Son of a Gun

Publikováno: 28.02.2012 14:09 | Petr Hájek

Ačkoliv hodinky ArtyA Son of a Gun nejsou tak úplně do důsledku vzato horká novinka, jakýmsi trestuhodným hnutím osudu jsme o nich doposud nepsali. A to by byla velká škoda! Dnes tedy napravujeme aspoň něco...

Většina slovutných výrobců hodinek si každoročně láme hlavu, s čím trhákoidním přijdou právě letos na té či oné akci - dobrým příkladem jsou Harry Winston Opus Eleven viděné na Baselworld 2011 a Urwerk UR-1001 Zeit Device. Jsou zde ale také jiné firmy a umělci, kteří přistupují k měření času zcela jinak, velmi originálně a přitom neméně stylově. A koho, že to máme na mysli?

 

2012-02-28-1
 

 

Dnes bude řeč o nádherném díle švýcarského výrobce jménem Yvan Arpa. Ano, to je ten, co za hodinky Dinosaur Dung Watch s kostmi pravého dinosaura chtěl 11 290 USD... Tak právě ten se cca před půl rokem pochlubil hodinkami originální konstrukce i tvaru. A jak už jste určitě sami poznali z obrázku dole, jeho dalším kouskem jsou hodinky vybavené mimo jiné i ostrými náboji!

Hodinky obsahují celkem 6 šestimilimetrových nábojů ráže Flobert, jenž svým rozložením tak trochu evokují známou šestici děr ve válci revolverů. Milovníci zbraní jistě ocení také ten důležitý detail, že jsou hodinky v barvě bílé zbraňové ocele a onen miniaturní mikro-detail, že jsou náboje svázány měděným drátem, což údajně symbolizuje svázené dynamitové patrony.

 

2012-02-28-1
 

 

Ne nemusíte se bát, namísto budíku zde nejsou exploze... Ale tím ještě nekončíme! Odolnost proti vodě do 50 metrů je dost velká na to, aby se majitel staral spíše o zvlhlé zbraně než o mokré hodinky. Samonatahující se strojek má rezervu maximálně 42 hodin. Hodiny a minuty jsou indikovány průsvitnými ručičkami vůči též průhledné zadní ploše. Bohužel se jedná o hodinky unikátní, takže běžně k sehnání určitě nebudou... Ale netruchlete - autor se již nechal slyšet, že brzy uvede zcela novou sérii hodinek inspirovaných zbraněmi...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!