Hodinky Bentley V8

Publikováno: 21.02.2012 13:25 | Petr Hájek

Partnerství firem Bentley Motors a Breitling rodí své ovoce - tento párek totiž přinesl v rámci oslavy uvedení Bentley Continental GT V8 hodinky omezené edice.

 

2012-02-21-1
 

 

Pro řečené duo to znamená, že se se svým povedeným a stylovým produktem postaví po bok takovým velikánům, jako Supersports ultra-light Body Watch a Ice Speed Record Chronograph. Takže, kolik kousků hodinek nám vzniklo spoluprací Bentley Motors a Breitling tentokrát? Firmy potvrdily, že magické číslo bude nyní 250, takže šanci má každý solidní sběratel...

 

2012-02-21-1
 

 

Cena hodinek bude 10 590 USD, což je k autu za cenu přes 200 tisíc USD docela odpovídající částka. Tak, jak je u Breitlingu obvykle zvykem, i v tomto případě mají hodinky sportovněji pojatý (ale přesto esteticky a klasicky působící) otočný prstenec disponující oním pohledným vzorkem diamantů. Prstenec má šířku 49 mm a je z ocele. A musí být tak velký z prostého důvodu, aby byly pěkně vidět nápisy měst na něm.

 

2012-02-21-1
 

 

Světový čas je zde nabízen v podobě 24 světových měst, takže stačí vědět, k jakému místu má vaše aktuální pozice nejblíže a můžete pak sami odečíst či natočit, co a jak je potřeba. Kromě toho hodinky disponují také ukazatelem 6hodinových cyklů, 30minutových cyklů, 5minutových cyklů a 30sekundových cyklů, vše prakticky nacpáno do jednoho displeje.

Rytí "Breitling for Bentley" působí roztomile a jen podtrhuje dobrý dojem z modelu. Namísto skla je zde samozřejmě použit prvotřídní safírový křišťál. Jakožto hodinkový mechanismus tady tepe Breitling Caliber 47B, který má celkem 38 drahokamů a překonává operační tempo 28 800 cyklů za hodinu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!