Hodinky Casio G-SHOCK vás připojí ke smartphonu

Publikováno: 02.01.2012 13:42 | Petr Hájek

A ukáží přímo na displeji příchozí hovory, e-maily nebo SMS... 

2012-01-02-1

Společnost Casio Japan plánuje na 16. března tohoto roku další rozšíření své produktové řady Casio G-SHOCK. Jmenovitě půjde o podskupinku GB-6900, v níž se nám objeví hned tři nové modely: 1JF, 4JF a 7JF. Půjde o náramkové hodinky, které se za pomoci vestavěného Bluetooth LE (LE = low energy, standard, který je součástí specifikace Bluetooth 4.0) spojí s vaším mobilem v rámci výměny dat. Zařízení bude kompatibilní se smartphony Medias LTE N-04D (Android) a Medias PP N-01D od NECu.

Firma potvrdila, že tyto nové hodinky nejenom, že budou synchronizovat s mobilním telefonem/smartphonem čas, ale také ukáží případné příchozí hovory, e-maily a SMSky přímo na displeji hodinek. To zní velmi prakticky - třeba se hned v bazénu podíváte, jestli je to důležité, bez toho, aniž byste lovili někde ve skříňce mobil... Hodinky se dají nastavit také na tiché vibrace nebo je tu alarm, kdy mají prostě dát vědět.

 

2012-01-02-1
 

 

Hodinky této řady určitě nebudou prvními na trhu, které takto synchronizují data a události, ale v čem naopak první budou, tak v přítomnosti Bluetooth 4.0 a potažmo i technologie Bluetooth LE. Jde o to, že Bluetooth 4.0 s LE konzumuje zlomek energie v porovnání s normálním Bluetoothem. Jde prý o natolik malou spotřebu, že právě v případě všech modelů řady Casio G-SHOCK GB-6900 mohou uživatelé očekávat bez výjimky na standardní baterku CR2032 celé 2 roky výdrže.

Společnost Casio měla v plánu začít s prodejem těchto typů již v prosinci před Vánoci, s ohledem na zátopy v Thajsku ale byla donucena poupravit uvedení na 16. březen. A cena? 231 USD.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!