Hodinky Casio Pro Trek 2500T

Publikováno: 10.12.2011 11:37 | Petr Hájek

Poslední novinka firmy Casio v řadě Pro Trek slibuje ideální vyváženost mezi snadným ovládáním a mnoha funkcemi.

2011-12-10-1

Hodinky staví na svém předchůdci Casio Pro Trek PRG-240. Najdete na nich často titan, dále také přepracovaný displej a i uživatelské rozhraní nyní zajišťuje snadnější a přehlednější práci s modelem. Srdcem systému je tzv. Casio Module 3258. Pouzdro je titanové a s rozměry 50,5 x 15 mm. Z titanu je i náramek. Přisvícení je automatické a zobrazeny jsou i měsíční fáze. Hodinky jsou kalibrované s pomocí 6 bezdrátových stanic na celém světě.

2011-12-10-1

Casio Pro Trek 2500T umí odpočet, měřit čas, až 5 různých alarmů (denních) najednou, jsou tu samozřejmě i stopky, světový čas, výškoměr, barometr a kompas. Velmi příjemným prvkem hodinek je jejich solární napájení. Casio Pro Trek 2500T jsou odolné do 200 m pod hladinu. Vše na hodinkách je poplatné jejich plánovanému způsobu použití, takže na průměrnou hodinkovou produkci relativně velké, zato ale dobře přístupné i přehledné.

2011-12-10-1

Hodinky se zaměřují hlavně na ten typ zákazníků, jenž si libuje v outdoorových dobrodružstvých pánů známých ze sérií The Survivor a Man vs Wild. Vše na hodinkách je mimochodem navrženo tak, aby se vám to dobře ovládalo i tehdy, pokud máte rukavici. Tyto hodinky však „trpí“ stejným syndromem, jako další kousky z řady Pro Trek: učicí křivka je u nich velmi strmá a než z hodinek dostanete skutečně maximum, bude to jistě nejeden týden trvat.

2011-12-10-1

I nepříliš sportovní typy určitě shledají pětici alarmů jako nesmírně kvalitní a užitečnou věc. Casio Pro Trek 2500T jsou zkrátka takovým švýcarským nožem měření času a dalších trekových aktivit. Hodinky jsou k mání relativně levně – 400 USD online. Cena je rozumná navzdory faktu, že s takto bohatým vybavením dnes hodinky prakticky nemají konkurenci. Snad jen Suunto Observer TT se cenou trochu blíží (též titanová konstrukce za 377 USD), zato ale postrádá další zde běžné věci – solární napájení, kalibraci a má i o 100 m slabší odolnost.

2011-12-10-1

Kolik jste ochotni utratit za hodinky?

10%
Celkem hlasovalo: 39

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!