Hodinky Kickstarter Pebble

Publikováno: 16.04.2012 13:46 | Petr Hájek

Tyto chytré mobilní hodinky běží na Android OS a vydrží až týden běžného nasazení.

2012-04-16-1

Přístroje řady Pebble jsou plně funkčním přístrojem z řady chytrých hodinek aneb “SmartWatch”. Hodinky od Pebble Technology se připojí k vašemu velkému Android OS smartphonu a doručí z něj informace nazpět na vaše zápěstí. K dokonalosti ale hodinky dovádí hlavně možnost napsat si pro ně nějakou aplikaci nebo používat jiné.

2012-04-16-1

Hodinky toho zvládnou opravdu mnoho. Aplikace se nahrávají skrze Bluetooth (specifikace 2.1 s EDR). Displej má rozlišení 144 x 168 pixelů a jde o černobílý E-Ink typ. Obsluhovat jde vše za pomoci 4 tlačítek. Novince nechybí ani vibrační motorek a akcelerátor s detekcí gest. Aplikace se sem cucají nikoliv z Google Play, ale z místního Pebble Watchapp Store.

2012-04-16-1

Hodinkám nevadí návštěva bazénu a tedy logicky ani nějaký ten trapný deštíček. Tvůrci se nechali slyšet, že za běžného nasazení v praxi prý hodinky hravě zdolají celý týden. Novinka není ani příliš nákladnou záležitostí - ceny od 115 USD jsou docela slušné. Mimochodem, projekt je financován jaksi dobrovolně a výroba se rozjede až při dostatečném objemu zakázek (již dávno překročen, takže snad to bude v klidu). 

2012-04-16-1

U podobně orientovaného zařízení je dobré si uvědomit, že je sice roztomilé, praktické, ale těsně svázené s vaším smartphonem, bez něj se zkrátka ani nepřipojí k síti přes Wi-Fi či 3G. Na druhou stranu, je jistě příjemné, ovládat funkce vašeho smartphonu (nebo jiného Android OS zařízení) někde v kufru, popřípadě batohu, na dálku a z předloktí...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!