Hudební nástroje a zbraně: jak to jde dohromady?

Publikováno: 25.05.2011 13:37 | Petr Hájek
Osudná provázanost mezi zbraněmi a hudbou je patrná z celé řady lidských produktů, hudebních kapel a pouličních gangů. Ovšem jsou předměty, které v sobě zdárně spojují obojí!
 
2011-05-25-1
 
Spojitost mezi zbraněmi a hudebními nástroji není žádný nevychozený chodník - vzpomeňme jen filmové klasiky, kdy zloději vpadnou do banky a v ruce mají houslové pouzdro s brokovnicí. Taktéž i doba prohibice nahrávala mužům, kteří dotáhli nošení kulometu Thompson ráže .45 v pouzdru na kytaru k dokonalosti.
 
2011-05-25-1
 
César López, jinak absolutně neznámý kolumbijský umělec, dosáhl také ve svých dílech maximálního propojení mezi praktičností osvědčených zbraňových konstrukcí a smyslnou hudbou, kterou je tento region doslova protkán. Dá se očekávat, že podobně vybavený hudebník má aplaus vždy jistý...
 
2011-05-25-1
 
Na celý nápad prý přišel tehdy, když se stal svědkem jistého bombového útoku a viděl muže zákona, jak nosí zbraně naprosto stejně, jako on kytary. No a z této polohy už byl jen krůček k nápadu i vlastnímu provedení...
 
2011-05-25-1
 
Umělec svoje díla neprodává, slouží jen jako zajímavá reklama jeho skupiny, art-stylu, popřípadě nějaké lokální události, nicméně řada lidí mu vytýká, že spojuje zbytečně hudbu a násilí. Autor to ovšem vidí zcela jinak a řekl k věci zhruba něco v tomto smyslu: "Přinesou mi zbraň, nástroj určený k boji a ve finále se z něj stane hudební nástroj - jaký mírumilovnější akt znáte?"Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!