iPadem ovládaný hodinkový sejf Hublot Morphosis

Publikováno: 19.03.2012 15:25 | Petr Hájek

Partnerství společností Hublot a Doettling nese své další ovoce v podobě skříňky na hodinky jménem Morphosis. Ta ale nemá pouze klasickou funkci a ukrývá pár tajemství v rukávu...

 

2012-03-19-1
 

 

Firma Hublot si poslední dobou potrpí na opravdu zajímavé věci. Nedávno jsme tu měli podivný unikát Soundboard (vzniklo ve spolupráci s JMC Lutherie). Nyní se ale rozhodla dát do páru pro změnu se známým výrobcem a designérem hodinkovým skříňek a sejfů, firmou Doettling. To samozřejmě samo o sobě naznačuje mnohé věci týkající se další produkce obou zmíněných společností...

Sejf na hodinky Morphosis je designérskou i funkční orgií v jednom. Je to dokonalý mariáš vysoké kvality, umělecké a řemeslné zručnosti a moderních technologií. U podobně originálního dílka mu člověk i rád odpustí, že je zaměřeno jednoznačně a výhradně na osoby sbírající hodinky (popřípadě je z nějakého jiného důvodu vlastnící v objemu větším než malém).

 

2012-03-19-1
 

 

Cena novinky dělá nekulatých 204 644 USD za kus. Skříňka Hublot Morphosis používá jako základní stavební materiál ocel, kterou kombinuje s matným černým exteriérem. Pokud bychom se bavili o vnitřních oblastech určených pro hodinky, pak zde nalezneme moderních uhlíkových vláken a vysokojakostní gumy. Zajímavý je i vršek - ten má integrován dock pro Apple iPady!

Skříňka pojme na dvou panelech celkem 2 x 21 hodinek a k oběma se dostanete pouze po zadání hesla. Právě prostřednictvím iPadu lze ovládat i další speciální hodinkové funkce: kolikrát za den otočit, jak často je nechat odpočinout, zda nějaký model natáhnout hned zrychleně, protože si jej chcete vzít či prostě vše zastavit. Zájemci o další funkce si mohou do skříňky přidat také prostor na cennosti a drahokamy. 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!