Jak jde dohromady moderní muž a holení břitvou?

Publikováno: 18.06.2012 05:46 | Petr Hájek

Pokud jde o opravdu kvalitní a prvotřídní oholení, má moderní muž celou řadu cest, jak toho dosáhnout. Jeden dává přednost klasice v podobě jedno či vícebřitých nástrojů, další zase holicímu strojku, no a třetí pro změnu nedá dopustit na moderní "mašinku" na stříhání vlasů, jíž si vousy zapraví jednou za 2-3 týdny.

Dalvey Signature Ivory

Zdroj: Dalvey Signature Ivory, luxusni-noze.cz

Zejména starší generace vyrostlá na holících čepelkách by ale mohla nejvíce ocenit luxusní oholení tradiční břitvou, jelikož právě holení břitvou je ten nejluxusnější holicí zážitek, jaký své pleti můžete dopřát. Holení břitvou ale rozhodně není pro každého - jde o extrémně ostrý nástroj, který je navzdory své zdánlivé jednoduchosti potřeba dokonale zvládnout (žádný pohyb s ním nesmí být vertikální, jinak se říznete), aby poskytoval prvotřídní holící výsledky a zároveň byl bezpečný k uživateli samotnému.

Böker břitva King Cutter

Zdroj: Böker břitva King Cutter, luxusni-noze.cz

Jako na každý nový způsob holení, i na břitvu je nutno si nejprve chvíli zvyknout. Když to ale zvládnete, odmění se vám břitva pocitem dokonalého mokrého oholení. Je to zkrátka výzva i zážitek, který by měl moderní muž dbalý stylu určitě někdy zvážit a aspoň jednou v životě vyzkoušet.

Aby vám břitva dobře sloužila, je potřeba se o ni patřičně starat, ale jelikož u vašeho kusu půjde takřka jistě o moderní ocel, nemusíte se bát - stran broušení i úschovy to není až taková věda. Kvalitní břitva je, stejně jako kvalitní nůž, při správné péči také společníkem na celý život. A jestli nemá cenu někde šetřit, jsou to právě hygiena a zdraví.

A kolik dnes vlastně stojí lepší břitva? I člověk nevlastnící miliony si může dopřát jejího osvěžujícího doteku za ceny vysloveně symbolické a srovnatelné s lepšími holicími strojky. Ceny začínají již u 3 tisíc Kč, ale zájemci o opravdu prvotřídní sbírkový kus v ceně řádově desetitisíců si mohou samozřejmě vybrat i ten (damašková ocel třeba).

Böker břitva Damast Stainless

Zdroj: Böker břitva Damast Stainless, luxusni-noze.cz

Čím se holíte?

Celkem hlasovalo: 16
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!