Jak na digitální satelit?

Publikováno: 10.10.2012 20:38 | PR

Kdo by nechtěl doma zapnout televizi a na ní mít dokonale ostrý obraz v plném rozlišení? Klasické digitální pozemní vysílání k němu sice možná pozvolna směřuje, ale zatím si můžeme dopřát ve full HD tak nanejvýš vybrané seriály z vlastní produkce českých televizních stanic nebo některé nové přenosy. Řešením ale může být pořízení satelitu.

emos

Zdroj: shop.emos.cz

HDTV satelitní přijímače totiž umožňují příjem kanálů v HD kvalitě. Nejsou sice všechny nabízeny v plném rozlišení, ale i v základní nabídce stanic zdarma jsou takové, které na běžnou anténu chytneme jen v běžném rozlišení. Pokud jste se o koupi satelitu zajímali, možná vám neuniklo, že proběhla změna kódování- původní Cryptoworks nahradilo Irdeto, s čímž se pojila také výměna dekódovacích karet, která se dotkla všech stávajících uživatelů satelitních přijímačů.

Pokud byste pořizovali satelit nyní nově, dostanete ke koupi už modul Irdeto s Irdeto dekódovací kartou. Uživatelé, kteří již přijímače zakoupeny měly, se potýkali s tím, zda jim bude nová dekódovací karta v jejich přístroji fungovat, naštěstí až na ty nejstarší většina přijímačů podporuje oba formáty.

Jaký přijímač si ale pořídit, pokud chcete satelit s opravdu vychytanými funkcemi? Jedním z nejlepších satelitních přijímačů, které můžete v současné době koupit je technisat digit isio s1, který je vybaven HDMI výstupem, USB jsou samozřejmostí, stejně jako čtečka karet či eSATA výstup na harddisk, dokonce ještě disponuje také SCART přípojkou pro starší zařízení, podporuje všechny známé a běžně používané formáty videa i audia. Lze s ním nahrávat videa na externí harddisk nebo USB zařízení, přičemž nahrávat můžete něco jiného, než aktuálně sledujete. Při koupi více přijímačů a karet je možné připojit jeden satelit k více televizím v domácnosti nezávisle na sobě.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!