Jak vybrat reproduktory pro vaši mobilitu?

Publikováno: 12.09.2012 22:15 | PR

Ať již máte ultrabook, notebook netbook, nebo led TV jistě u všech brzy dojdete k závěru, že vestavěné mini-stereo je leda tak na pískání systému a skutečné kvality se člověk nedočká nikde jinde, nežli ve sluchátcích nebo pořádných externích bednách.

Reproduktory

Zdroj: epicom.sk

Na úvod podobného výběru neuškodí, ujasnit si, jak velkou sestavu vlastně hledáte a potřebujete. Drtivé většině lidí zřejmě bude stačit klasická sestava s dvěma reproduktory a 5+1 či 7+1 sestavy ponechají raději na domácí hrátky. Nutno podotknout, že to určitě není špatný názor - zapojovat něco v hotelu, kde není na podobnou věc často místo ani čas (o tenkých zdech ani nemluvě), nebývá z nejlepších zkušeností...

Doslova klíčovou otázkou je, uvědomit si, jak moc velké nároky na kvalitu máte. Tj. jestli vám půjde skutečně jen o nouzové řešení zastupující domácí sestavu nebo aspoň slušnou střední třídu či to nekompromisně nejlepší na trhu. Na výběr je skutečně mnoho typů. Spíše ale nežli na výkon, hleďte raději na to, aby zvolená sestava poskytovala ideálně prvotřídní rozpětí frekvencí (lidé slyší cca 20-20 000 Hz, takže 300-16 000 Hz sestava nemusí skutečným fajnšmekrům stačit).

Ceny podobných reproduktorových sad začínají již na vysloveně symbolických necelých 5 EUR.

a končí třeba u skutečně špičkové 5+1 sestavy za 338,22 EUR se subwooferem, DTS dekódováním, 3D stereem + ještě tunami dalších technologií a podporovaných audio-standardů.

Pokud často cestujete autem určitě oceníte handsfree komunikující s audiosystémem vozu. Audiosystémy pro auta mají svá specifika. Membrány reproduktorů musí snášet otřesy způsobené jízdou. Můžete mít skvělé tlumiče a pneumatiky, ale i tak dostávají reproduktory zabrat. Nejlepší je se poradit s někým, kdo se ozvučení interiérů aut věnuje. Navíc špičkový zvuk jak audia, tak motoru a decentní modding (např. deflektory) patří k vrcholu decentního tuningu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!