Jeden z nejodvážnějších konceptů mobilního telefonu v historii

Publikováno: 13.09.2010 18:16 | Petr Hájek Aneb když může být vodní postel, proč ne i telefon?

Pro muže dbalého stylu mobilní telefon není přirozeně degradován pouze na sbírku jeho technických parametrů, ale své si říká také to, jak na něj bude působit a také, jak jej bude prezentovat. Garantujeme vám nicméně, že s mobilem „Aqua GUI" budete středem pozornosti všude, kamkoliv vkročíte.

 

 

Jak napovídá pojmenování Aqua GUI i letmý pohled na tělo přístroje, vše se točí okolo vody a bublin. Popravdě je nám trochu záhadou, jak to návrhář Bon-Seop Ku myslel, ale zřejmě se přesunutím bubliny pod určitou ikonu aktivuje příslušná funkce. Ale napadlo nás ještě jedno zajímavé využití: na poušti byste mohli mobil teoreticky v nouzi i vypít?

 

 

A jak by vše bylo zařízeno po stránce technické? Mohl by se někdo zeptat, vždyť mobil, to jsou také integrované obvody, SIMka, akumulátor... Pokud je nám dobře známo, tak s gelovými bateriemi a biologickou technikou se čile experimentuje (viz třeba moderní displejové technologie OLED stavící na organické bázi), takže je možné, ba jisté, že se jednou dočkáme netušeného.

 

 

Co by však mohl být problém, tak aby vše bylo takto naprosto neviditelné a vodově působící - třeba u mikrofonu nebo procesoru si to zkrátka nedokážeme představit. Minimálně SIMka by také musela být zkrátka vidět vždy. Aqua GUI toho času samozřejmě existuje výhradně ve formě vize jednoho odvážného designéra...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!