Jedna z nejstylovějších motorek, jakou můžete vlastnit

Publikováno: 22.06.2010 16:50 | Petr Hájek Svět nejdražších motorek se dočkal v posledních týdnech zajímavého přírůstku - je jím Icon Sheene v ceně 157 000 USD.

 

Hned na úvod musíme zdůraznit, že se nejedná o jen tak ledajakou motorku, ale skutečný kus mistrovského umu. Předně, toto geniální dílo z rukou designéra a inženýra Andrewa Morrise je holdem legendárnímu závodníkovi Barry Sheenovi. Tomuto faktu je zde podřízeno naprosto vše - i to, že omezená edice bude mít jen 52 kusů, což je jedna za každý rok Barryho života.

 

 

Motorka je, jak nakonec napovídá její cena, naprosto a kompletně ruční prací. Motor má objem 1,4 litru, má turbovstřikování a 4 válcový motor schopný vyvinout rychlost 200 MPH (něco přes 320 Km/h). Vidět jízdu v akci bude pro našince asi trochu problém, ale kdyby náhodou: motorka se mihne mezi 2-4. červencem na akci Goodwood Festival of Speed, který pořádá Barryho syn Freddie.

 

 

Mezi další věci jistě hodné zaznamenání určitě patří i ten fakt, že je motorka vyrobena z trubkovitého hliníku, počítaje v to přirozeně i pečlivě vykovanou nádrž na benzín. Kompletní práce na jednom kousku dnes sice čítá "jen" zhruba měsíc dřiny, motorka je nicméně výsledkem více než 5 let snažení a konstrukčního úsilí.

 

 

Tělo motorky je tvořeno z ručně umístěných panelů z uhlíkových vláken. Za zmínku jistě stojí i řada rytin, plaket a výlisků na mnoha místech. K tomu všemu si ještě přidejte ruční malbu děvčete v duchu 40. let minulého století a Sheenovo šťastné číslo 7. Suma sumárum ta paráda přijde na 157 tisíc USD.

Hodnocení článku:Komentáře

Zásady stylového muže, díl 3. Zásady stylového muže, díl 3. Oblékání a styl nemusí vždy nutně znamenat jen to, že vydáte za oblečení, doplňky, módu, kosmetiku a zástřih kvantum peněz.... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!