Kamenné reprobedny

Publikováno: 06.11.2011 12:34 | Petr Hájek

Ryzí audiofilové jsou prakticky neustále na lovu co nejepších reproduktorů a reproduktorových soustav, které v první řadě skvostně zní. No a když podobná věc také neurazí po stylové stránce, je to hned dvojí výhra.

 

2011-11-06-1

 

Jistá firma v Ann Arbor (Audiomasons Design Works) začala produkovat sestavy, které hi-fi reproduktory zasazují do kamenných skříní. Bedny jsou po stránce designérské dílem 22letého umělce Vince Alessiho, který si umanul, že vytvoří co nejekologičtější reproduktorovou soustavu. Obvykle jsou v podobných případech použity plast a dřevo, ty ale nemají dle audiofilů tak úplně dokonalý přednes.

Jelikož jsou dnes představené sestavy z poctivého kamene, který nerezonuje, když nemá a i z jiných důvodů, je prý zkreslení minimální. Dalším důležitým prvkem je, že bedny jsou pokryty oxidem titanu, který zajišťuje, že nikdy nijak nezmění barvu díky samočistícím titanovým nanočásticím. V pořádném kameni zní prý skutečně mocně hlavně rock (to se dalo čekat, že ano...).

Firma dělá 3 modelové řady: Bastion, Comet a Luxus. První přijde na 1750 USD, druhá na 895 USD a poslední na 1950 USD. Reproduktorové soustavy tvůrce vytesává obvykle z vápence. Tím se celá sestava samozřejmě stává mnohem dražší a náročnější na výrobu, nežli u jiných dnes obvyklých materiálů. U zahraničních audiofilů se údajně z tohoto typu hudebního příslušenství stává hit.

Firma rovněž přijímá objednávky na vaše vlastní modely, takže si můžete nechat vytesat cokoliv a z čehokoliv. Nabízí také mramor, žulu a další materiály. Nabídku uzavírá též řada vnějších doplňků, takže libovolný pár lze upravit k obrazu svému skutečně dokonale. Vše nasvědčuje tomu, že podobně jako u reproduktorů z betonu jistého Izraelce, zdaleka největším problémem bude vše zdárně a bez poškození vlastního zdraví dopravit někam do 8. patra...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!