Klávesnice, která se promění, v co si budete přát

Publikováno: 06.07.2010 10:16 | Petr Hájek

Pod pojmem „stylová klávesnice" obvykle majitel PC rozumí takovou, která se mu líbí po tvarově-vizuální stránce. Jak nás ovšem vzápětí přesvědčí designérské studio Art Lebedev, ještě pořád je ve stylovosti kam zacházet.

 

 


Novinka nese jméno Optimus Popularis a není úplně prvním podobným produktem ve své řadě. Každopádně uznáváme, že ne každý o předchozích modelech slyšel, takže dnes raději věci vezmeme důkladně. Pro ty, kdo ji opravdu viděli, připomínáme, že zásadní rozdíl je v přidání horního status-baru.


Klávesnice řady Art Lebedev jsou velmi zvláštní jednou důležitou věcí: každičká klávesa, kterou na ní vidíte, je ve skutečnosti zároveň i samostatným malým displejem! To samozřejmě znamená řadu příjemných věcí - vaše klávesnice bude vždy reflektovat aktuální font, změní popisky v jazyk, jaký právě potřebujete nebo si klidně necháte jen pár speciálně popsaných tlačítek uprostřed pro ovládání nějaké akční hry. V použití jste zkrátka omezeni jen vlastní fantazií.

Nejnovější model doplňuje již řečený status-bar s jehož pomocí lze získávat informace o PC, resp. z internetu. Takto budete mít stále na očích třeba aktuální počasí, graf vytížení procesoru, informace o kurzech měn či noticku, zda nedorazil nový e-mail. Status-bar je kompletně nastavitelný, takže i zde si lze zobrazit, co jen zamýšlíte.

Největší nevýhodu jste si jistě již sami správně tipli a je to odhad na 100 % přesný - háček bude jistě v ceně. Až se klávesnice co nevidět začne prodávat, její cena se bude pohyboat těsně pod hranicí 1 000 USD.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!