Klenot mezi notebooky nese jméno Asus Eee S101

Asus EEE S101
Asus EEE S101 je opravdu klenotem ve své třídě malých ultrapřenosných notebooků.
11.02.2009 00:34 | Michal Vošahlík

Model S101 lze shledat za dosud první člen řady notebooků EEE od výrobce Asus, který nepřipomíná notebook navržený pro podporu školní výuky v zemích třetího světa. Kompaktními rozměry se vyznačují všechny modely řady, kdežto rysy elegance získal pouze model S101.

Kdekterá technická recenze uvádí rozměry tohoto notebooku. Zatímco nám stačí vědět, že do většiny pánských kabel a aktovek se tělo přístroje vejde, aniž bychom potřebovali vykonat silové nebo matematické úsilí, a že jeho tenkost je tolik výrazná, až jí ani buran nepřehlédne. Skoro bychom si měli dávat pozor na to, abychom se nepořezali o jeho hrany :o).

Úhlopříčka displeje je deset celých palců a jedna pětina jedenáctého při rozlišení 1024×600. Film ve formátu 1080p však sluší spíše čtyřicetipalcovému dělu. Záznam v původním rozlišení 1920×1080 totiž vypadá po přepočtu na rozlišení bezmála desetipalcového displeje poněkud postiženě.

Pomiňme mikroprocesorovou technologii, hmotnost přístroje a výčet kapacit SSD pamětí, jimiž jsou vyplněny přehršle technických článků od úvodu po závěr, a přejděme k estetickým rysům. Zákazník může volit z provedení champagne, z grafitové variace nebo z hnědé verze. A vpravdě věci, které jsou v champagne provedení, nemohou být nikdy špatné. Ať už je to víno v champagne provedení, nebo MINI Cooper S Hardtop v témž provedení. Jestliže vizuální provedení působí elegantně, pak doplňky notebooku berou dech a sráží do kolen. Těší mne i samotná neobvyklá skutečnost, že při popisování spotřební elektroniky se vůbec mohu dostat až k výčtu doplňků výrobku. Za doplňky lze pokládat krystaly, jimiž jsou osazeny panty notebooku z obou boků a které povyšují notebook na módní artefakt.

A jestliže je vytvořen parádní a půvabný módní artefakt z věci, jejíž původní účel není dělání parády, pak to stojí za hřích, nebo se pletu?

Hodnocení článku:Komentáře

Facebook - internetová sociální revoluce Facebook - internetová sociální revoluce Psát o sociálních sítích pro čtenáře, jejichž společenský život je již dávno famózní, shledávám za zbytečné. Přesto mne... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!