Kontaktní čočky: Pro moderní a pohodlný životní styl

Kontaktní čočky
Kontaktní čočka.
01.05.2011 22:59 | PR

Krátkozrakost je poměrně častá zraková vada. Máte i vy tento problém? Nosíte kontaktní čočky? Přemýšlíte o nich? V mnohém vám zpohodlní život. Pojďme si je přiblížit.

O kontaktních čočkách

Kontaktní čočky jsou vynálezem, který zpohodlňuje život lidem s různými vadami zraku. Slouží ke korekci krátkozrakosti, dalekozrakosti, astigmatismu a presbyopie. Kontaktní čočka se usazuje přímo na rohovku. První kontaktní čočka byla vyrobené ze skla, a to roku 1887. Postupně docházelo k jejich propracování a ke změně materiálů. Významný krok ve vývoji byl zaznamenám v šedesátých letech, kdy československý profesor Otto Wichterle vyrobil první polymer, což je základní materiál pro měkkou kontaktní čočku.

Na trhu jsou dnes rozmanité kontaktní čočky. Můžeme je dělit podle doby nošení, propustnosti kyslíku, obsahu vody a dalších parametrů. Vyberte si z kontaktních čoček barevných, bifokálních, multifokálních, torických, s UV filtrem a kontinuálních. Doba nošení je zpravidla denní, dvoutýdenní, měsíční, čtvrtletní či roční. Obsah vody si můžete vybrat od nízkého do vysokého a propustnost kyslíku je buď vysoká (vhodná pro kontinuální nošení) či nízká.

A jací jsou přední výrobci kontaktních čoček na trhu? Patří mezi ně především CIBA Vision, Johnson & Johnson, Bausch & Lomb, Cooper Vision, MaxVUE, Wilens atd.

Kontaktní čočky a vzhled

Jste-li zvyklí nosit brýle, připravte se na to, že vám kontaktní čočky výrazně změní vzhled. Ukažte svůj obličej nezakrytý brýlemi.

Chcete svůj vzhled ještě více ozvláštnit? Vyberte si barevné kontaktní čočky. Jsou různé. Některé mění pouze odstín duhovky, jiné změní celkově barvu očí. Máme také mnoho druhů crazy čoček, které se hodí na různé párty a další nevšední příležitost. Barevné kontaktní čočky se vyrábí dioptrické i nedioptrické. Zkuste i vy netradiční změnu.

Výhody kontaktních čoček

A proč vyměnit brýle za kontaktní čočky? Jednoduše jsou pohodlnější, praktičtější a neomezují vás. Nejvíce je oceníte při sportu. Brýle vám jistě překáží a u mnohých sportů může dokonce dojít k jejich rozbití. Mohou také sklouzávat z nosu.

Výhodou kontaktních čoček je i fakt, že dokáží lépe zaostřit, a to i přes zhoršené světelné podmínky. Dopřávají vám tak čisté a komfortní vidění v celém zorném poli. Určitě také oceníte, že se kontaktní čočky při přechodu ze zimy do tepla nemlží a v dešti si nebudete muset neustále otírat kapky vody z brýlí.

Nosíte rádi sluneční brýle? Pokud jste krátkozrací nebo máte jinou oční vadu, musíte si pořizovat sluneční brýle se složitými dioptrickými aparáty. Těm se s kontaktními čočkami vyhnete. Nebudete tak investovat mnoho peníze do svých speciálních slunečních brýlí.

Dopřejte si i vy komfort, který vám nabízejí kontaktní čočky.

Hodnocení článku:Komentáře

Nejstylovější muži minulého týdne, díl 39. Nejstylovější muži minulého týdne, díl 39. Je nesporným faktem, že slavní muži jsou trochu více na očích a tedy je i jejich styl pod pečlivým okem veřejnosti. Ani my jsme proto... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!