Kouzelné zrcadlo...

Publikováno: 05.09.2011 13:09 | Petr Hájek

...aneb kupte si kravatu i v koupelně!

 

2011-09-05-1

 

Jedním z míst, kde člověk tzv. „profláká" spousty času je i pravidelná očista (a jí podobné činnosti). Když se nad věcí zamyslíte, on to vlastně není vůbec špatný nápad - během holení si vybrat kravatu ke koupi nebo se rozhodnout, co darujete svému kolegovi. Přesně to a mnohem více nabízí nový technologický zlepšovák od New York Times Research & Development Lab.

Kouzelné zrcadlo, o kterém bude řeč, staví na technologii LCD a Microsoft Kinetic. Průměrná hodinka trávená před zrcadlem denně se tak díky němu může stát časem využitým skutečně do poslední vteřinky a samozřejmě - co ušetříte tady, smíte proflákat jinde!

 

2011-09-05-1
 

 

Zlepšovák nahradí vaše tradiční zrcadlo za to, které vidíte na snímku. Technika na pozadí je posléze schopna rozeznávat vaše hlasové příkazy i gesta. K přístroji existuje i veřejné programátorské rozhraní, takže klidně zrcadlo můžete třeba naučit listovat po ránu virtuálním The New York Times nebo k němu připojit externí kameru a naučit PC na pozadí rozeznávat i rysy obličeje.

Sestava prý reaguje také na RFID čipy pod vaší kůží - to zkrátka přijdete k veřejnému terminálu někde na zastávce, přejedete nad ním rukou v rámci loginu, prolistujete e-maily a když přijede bus, oddálením se odlogujete. V ČR nepochybně ale půjde o hudbu cca 24. století.

Ačkoliv se jedná o prototyp, zrcadlo by nemělo stát nijak přehnanou sumu peněz - řádově se mluví o několika stovkách dolarů. Podobná zrcadla se přirozeně také nemusí omezovat pouze na koupelny, klidně si jej můžete dát i na chodbu, do kuchyně, do pokoje nebo do práce.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!