Látka, která je měkká i tvrdá zároveň

Publikováno: 25.11.2010 17:04 | Petr Hájek

Ve svět stylu, šití, látek a nití si jen horko těžko lze představit situaci, kdy by nějaká látka byla zároveň ohebná jako pírko a přitom zároveň i velmi pevná?

 

2010-11-25-1

 


V dnešním okénku věnovaném moderním odívacím materiálům nebudeme mluvit o tradičním obleku či jiných běžně používaných doplňcích naší garderoby, ale zaměříme se na oblečení speciální. Tím máme na mysli takové, na které jsou kladeny extrémní nároky - armáda, policie apod.

Doposud nebyl problém do jednoho balení zkombinovat krásně ohebnou látku vynikajících vlastností a super-odolný materiál, ovšem vždy se jednalo o zcela oddělené prvky, které se v ochranách, brněních a štítech nacházely zcela oddělené. Jistě není třeba rozebírat, jak nepohodlné je třeba nosit velké tvrdé pláty na břiše nebo zádech.

 

2010-11-25-1

 

Firma Dow Corning ovšem opět předvedla, že umí a neomezuje se pouze na čipy a procesory. Vyrobila totiž látku s názvem Deflexion, která se zároveň chová jako ohebná a přitom se v mžiku umí proměnit v nejtvrdší ochranu lidského těla.

Zjednodušeně řečeno, jedná se o mix polymerů a křemíku, který se naoko chová jako každá jiná látka: je prodyšný, omyvatelný, propouští vodu a nerozhází jej samozřejmě ani žádné počasí. Prozatím se Deflexion objevil v ochranných vestách a botách, dá se nicméně přepokládat, že se časem novinka propracuje i na další atraktivní pozice.

Hodnocení článku:Komentáře

Aquavista Dinosaur Gold Aquavista Dinosaur Gold Ne snad že by byla o titul „Nejvzácnější, nejexkluzivnější a nejdražší akvárium světa" nějaká přehnaná bitva v záři... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!