Letošní ceník dovolených ve vesmíru pro opravdu bohaté

Publikováno: 30.04.2011 13:47 | Petr Hájek

Ačkoliv se lidstvo již dávno vydalo do vesmíru, stále se nedá v případě těchto cest mluvit o nějaké masovosti. Jestliže nicméně i vy hledáte podobně unikátní zážitek, pak jej zkrátka musíte zaplatit doslova astronomickou částkou peněz...

 

2011-04-30-1

 

Pokud jde o vesmírné cestování, tak za 150 milionů USD si můžete zaplatit celých 750 "základních" cest do vesmíru s Virgin Galaxy. Jestliže však chcete něco víc, opět nezbude, než připlatit: pětice výletů na ISS + procházka v kosmu ve skafandru vás vyjde na stejnou částku.

 

2011-04-30-1

 

Tím ale ještě nekončíme a blížíme se k trumfovému esu nabídky. Pokud se vám povaluje na účtě zbytečných 150 milionů USD, pak je můžete investovat všechny do jediného mega-zážitku, který si zatím dopřálo jen 24 lidí v historii civilizace. Ano, máme samozřejmě na mysli cestu okolo Měsíce.

 

2011-04-30-1

 

A co vlastně za svoji šestinu miliardy dostanete? Jedno místo ze dvou v ruském modulu Sojuz navrženém právě na cesty okolo Měsíce. Druhé připadne profesionálovi, který na vás bude dohlížet. A ještě pár slov k programu: po startu v Rusku si váš Sojuz dá rande s urychlovací raketou na oběžné dráze, jež vám dá dostatek energie na právě řečenou cestu.

 

2011-04-30-1

 

Celá cesta v kosmu trvá zhruba dva dny. Modul během ní jednou obkrouží Měsíc a přednese vám tak klíčový zážitek výletu - jako jedni z mála lidí uvidíte naživo odvrácenou stranu Měsíce! Po několika dnech, až přistanete někde na Sibiři, tak budete mít do smrti co vyprávět. A na závěr si zmiňme ještě jednu zajímavost - jistá nejmenovaná anonymní osoba se k výletu již skutečně přihlásila...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!